Web Application Security

Web application security to część polityki bezpieczeństwa poświęcona ochronie zasobów danych w sieci. Na dzisiejszych stronach internetowych działają dziesiątki aplikacji internetowych, które wymieniają dane pomiędzy stroną www, a serwerem danych. Właśnie od konstrukcji tych aplikacji i ich sposobu komunikacji zależy, czy wymiana danych jest bezpieczna czy też podatna na ingerencję osób niepowołanych. Odpowiedzią na problem są skanery podatności, za pomocą których dokonamy ręcznego, a także regularnego, automatycznego skanowania w celu wyeliminowania większości zagrożeń, a następnie ręcznego monitorowania pojawiania się kolejnych niebezpieczeństw.

Producenci dostarczający rozwiązania w tym zakresie:

Barracuda

Barracuda Cloud Application Protection

Zabezpiecza strony internetowe oraz aplikacje użytkownika.
Barracuda sprawia, że zachowanie bezpieczeństwa aplikacji staje się naprawdę proste. Barracuda Cloud Application Protection to zintegrowana platforma, która łączy w sobie kompleksowy zestaw interoperacyjnych rozwiązań zapewniających pełne bezpieczeństwo aplikacji.
Łączy bogatą funkcjonalność WAF z pełnym zestawem zaawansowanych usług i rozwiązań bezpieczeństwa, które chronią Twoje aplikacje przed mnożącymi się obecnie zagrożeniami. Niezależnie od tego, czy aplikacje są wdrażane lokalnie, w chmurze czy w scenariuszu hybrydowym, Barracuda Cloud Application Protection ułatwia utrzymanie ich bezpieczeństwa i dostępności.

Barracuda Web Application Firewall (WAF)

Ochrona stron internetowych oraz aplikacji przed cyber-zagrożeniami.
Barracuda Web Application Firewall chroni aplikacje, interfejsy API i aplikacje mobilne przed różnymi atakami, w tym OWASP Top 10, zagrożeniami zero-day, wyciekiem danych i atakami typu DoS w warstwie aplikacji. Łącząc zarówno pozytywne zasady oparte na sygnaturach z solidnymi możliwościami automatycznego wykrywania anomalii, Barracuda WAF może stawić czoła najbardziej wyrafinowanym atakom na aplikacje internetowe.
Barracuda Active DDoS Prevention to dodatkowa usługa Barracuda Web Application Firewall, która filtruje wolumetryczne ataki DDoS, zanim dotrą do Twojej sieci i zaszkodzą Twoim aplikacjom. Rozwiązanie to chroni przed wyrafinowanymi atakami DDoS aplikacji bez obciążania administracyjnego i zasobów tradycyjnych rozwiązań, eliminując przerwy w świadczeniu usług przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów zarządzania dla każdej organizacji niezależnie od jej wielkości.

Barracuda WAF-as-a Service

Ochrona aplikacji internetowych w ciągu kilku minut.
Barracuda WAF-as-a-Service zapewnia niezrównaną prostotę implementacji i działania dzięki 5-stopniowemu kreatorowi wdrażania, gotowym szablonom, łatwemu w obsłudze interfejsowi użytkownika i nieograniczonym zestawom reguł.

Barracuda Cloud Security Guardian

Widoczność, ciągła kontrola zachowywania zgodności oraz zautomatyzowane korygowanie luk w infrastrukturze chmury i obciążeniach.
Barracuda Cloud Security Guardian to bezagentowa usługa SaaS, która ułatwia zachowanie bezpieczeństwa podczas tworzenia aplikacji i przenoszenia obciążeń do chmury publicznej.
Zapewnia bezpieczeństwo, którego nie są w stanie zagwarantować zapory ogniowe, w tym kompleksowy wgląd w stan bezpieczeństwa przy wdrożeniach w chmurze publicznej oraz ciągłe, zautomatyzowane monitorowanie zgodności i korygowanie kontroli bezpieczeństwa.

Barracuda LoadBalancer ADC

Zapewnia wydajność i niezawodność witryn oraz aplikacji.
Sieci korporacyjne wymagają w pełni funkcjonalnego kontrolera  procesów dostarczania aplikacji, który zoptymalizuje równoważenie obciążenia aplikacji i ich wydajność, zapewniając jednocześnie ochronę przed stale rosnącą listą włamań i ataków. Barracuda Load Balancer ADC to bezpieczny kontroler procesów dostarczania aplikacji, który zapewnia dostępność, przyspieszenie i kontrolę aplikacji, jednocześnie zapewniając niezbędne funkcje bezpieczeństwa aplikacji.

ImmuniWeb

ImmuniWeb® Discovery

ImmuniWeb® Discovery wykorzystuje wielokrotnie nagradzaną technologię OSINT i AI, aby wskazać potencjalną powierzchnię zewnętrznego ataku. Rozwiązanie stale wykrywa, testuje i ocenia cyfrowe oraz informatyczne zasoby danej organizacji, zwiększając widoczność dzięki proaktywnie monitorowanych wzmiankach o Twojej firmie w Dark Web i repozytoriach kodu.

ImmuniWeb® On-Demand

ImmuniWeb® On-Demand zapewnia skalowalne, szybkie i zgodne z DevSecOps testy penetracyjne aplikacji internetowych z dostosowanymi wytycznymi naprawczymi i gwarancją zerowej liczby fałszywych alarmów. Rozwiązanie wykorzystuje wielokrotnie nagradzaną technologię AI w celu rozszerzenia, zintensyfikowania i przyspieszenia testów penetracyjnych aplikacji internetowych.

ImmuniWeb® MobileSuite

ImmuniWeb® MobileSuite zapewnia kompleksowe testy penetracyjne dla aplikacji i urządzeń mobilnych z obsługą DevSecOps, z gwarancją zerowej liczby fałszywych alarmów i wytycznymi ekspertów w zakresie napraw. Jego wielokrotnie nagradzana technologia Technologia AI rozszerza, intensyfikuje i przyspiesza mobilne testy penetracyjne.

ImmuniWeb® Continuous

ImmuniWeb® Continuous monitoruje Twoje aplikacje internetowe i API pod kątem zmian lub nowego kodu, aby umożliwić przeprowadzanie testów penetracyjnych just-in-time tak szybko i tak długo, jak jest to wymagane. Rozwiązanie dostarcza skalowalne, szybkie i zgodne z DevSecOps ciągłe testy penetracyjne, umowę SLA na zero fałszywych alarmów i dostosowane do potrzeb wytyczne naprawcze.

Producenci: