DataCore

Firma DataCore powstała w 1998 roku w USA i była jednym z pionierów technologii wirtualizacji pamięci masowej, która stała się podstawą wielu współczesnych rozwiązań pamięci masowej zdefiniowanej programowo (Software Defined Storage – SDS). Oprogramowanie zapewnia najbardziej elastyczne, inteligentne i wydajne rozwiązanie pamięci masowej zdefiniowanej programowo umożliwiając przechowywanie danych blokowych, plikowych i obiektowych w jednym systemie.

Z rozwiązań DataCore korzysta obecnie na świecie ponad 10 000 klientów z różnych branż i sektorów.

Misją firmy DataCore jest stworzenie takiego rozwiązania pamięci zdefiniowanej programowo, które będzie niezależne od sprzętu, przełamie silosy danych oraz umożliwi działom IT bardziej elastyczne i wydajne zarządzanie posiadanymi zasobami pamięci masowej.

DataCore to:

Wolność – oddzielenie usług od sprzętu, brak blokady jednego producenta sprzętu przy rozbudowie

Elastyczność – niemal nieograniczone możliwości rozwoju architektury za pomocą oprogramowania

Integracja – eliminacja silosów danych, maksymalne wykorzystanie wszystkich zasobów

Dostępność – zero przestojów i elastyczność w architekturze realizującej funkcje HA, DR czy CDP

Inteligencja – automatyzacja procesów i optymalizacja istniejących jak i nowych systemów

Poznaj rozwiązania DataCore

Rozwiązania DataCore w ofercie Connect Distribution według kategorii:

PAMIĘCI MASOWE - HCI Solutions

DataCore SANsymphony for HCI

Automatyczny pakiet instalacyjny DataCore™ SDS Solution  tworzy wirtualną, hiperkonwergentną sieć SAN w oparciu o serwery wykorzystujące platformy wirtualizacyjne VMware ESXi lub Microsoft Hyper-V. Rozwiązanie polecane jest szczególnie wtedy gdy klient posiada już serwery lub zachodzi konieczność wyboru nowego sprzętu pod specyficzne potrzeby i wymagania klienta.

PAMIĘCI MASOWE - Software Defined Storage

DataCore SANsymphony SDS

Zaawansowane oprogramowanie klasy SDS, które umożliwia realizację praktycznie dowolnej architektury współczesnego centrum danych od prostej wirtualizacji macierzy, poprzez struktury hiperkonwergentne aż do wysokodostępnych klastrów rozpiętych między oddalonymi lokalizacjami replikujący dane do chmury.

DataCore vFilO

Oprogramowanie do konsolidacji wszelkich zasobów plikowych w jeden centralnie zarządzany system. Współpracuje z dowolnymi macierzami plikowymi i serwerami plików zapewniając jeden widok wszystkich istniejących struktur plikowych oraz umożliwia tworzenie nowych struktur plików w oparciu o własne zasoby pamięci dyskowej.

PAMIĘCI MASOWE - Object & Cloud Storage

DataCore Swarm

DataCore ™ Swarm to oprogramowanie do przechowywania i zarządzania danymi obiektowymi w dużej skali. Stanowi ono podstawę przechowywania, dostępu i analizy milionów plików oraz przestrzeni w skali Petabajtów,  gwarantując jednocześnie integralność danych i eliminując zależność od sprzętu.

DataCore ™ Swarm może służyć jako produkcyjna pamięć masowa do przechowywania plików multimedialnych, w tym plików wideo o rozmiarze terabajtów, które można przesyłać strumieniowo bezpośrednio z magazynu obiektów lub przycinać w celu wydajnego udostępniania i współpracy. Rozwiązanie to sprawdza się również doskonale w przechowywaniu dokumentacji medycznej czy archiwizacji dużych zbiorów dokumentów.

Dane mogą być archiwizowane bezpośrednio w DataCore ™ Swarm  za pomocą interfejsu API zgodnego z S3 lub za pomocą standardowych protokołów plików NFS / SMB. Zimne i ciepłe dane z Windows File Server, NetApp i Dell EMC Isilon można w przejrzysty sposób migrować do tańszej obiektowej pamięci masowej w Swarm, bez wpływu na pracę użytkowników końcowych czy aplikacje korzystające z tych zasobów.

DataCore ™ Swarm upraszcza długoterminowe przechowywanie dużych ilości danych dzięki funkcjom WORM oraz umożliwia obsługę obciążeń o wysokiej przepustowości, na przykład wymaganych w systemach HPC. Swarm przenosi najlepsze cechy chmury (takie jak bezproblemowa administracja, ekonomia i skalowalność) do lokalnego centrum danych przy znacznie mniejszych kosztach w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami w chmurach publicznych.

DataCore MatrixStore

MatrixStore to unikalne rozwiązanie pamięci masowej kierowane przede wszystkim do rynku mediów. Zapewnia ono działom kreatywnym najszybszy, najbezpieczniejszy dostęp do treści multimedialnych (a szczególnie materiałów wideo) przy użyciu znanych im narzędzi i aplikacji profesjonalnych.

Rozwiązanie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby sprostać wyzwaniom w zakresie bezpieczeństwa, wydajności, współpracy i dostępu, przed którymi stoją organizacje tworzące, pobierające, rejestrujące, edytujące, udostępniające, dystrybuujące i archiwizujące duże ilości materiałów wideo.

System może być wdrażany samodzielnie lub jako część ujednoliconej platformy pamięci masowej, synchronizując się w wielu regionach geograficznych w celu zapewnienia ciągłości biznesowej lub globalnej współpracy z innymi instalacjami MatrixStore, MatrixStore Cloud lub innymi usługami.

Od 2006 roku MatrixStore przynosi wiele korzyści dla wielu czołowych nadawców treści wideo (wiadomości, sport, rozrywka), domów mediowych i produkcyjnych, studiów post-produkcji oraz dostawców VOD.

Przy systemach o pojemności od 88 terabajtów do setek petabajtów, żadna organizacja nie jest zbyt duża czy zbyt mała, aby czerpać korzyści z pamięci obiektowej MatrixStore!

TWORZENIE APLIKACJI - Kubernetes

DataCore Bolt

Tradycyjne systemy pamięci masowej najczęściej nie spełniają wymagań stawianych przez współczesne środowiska kontenerowe wymagające dostępu do pamięci masowej, która będzie szybko reagować na zmiany w klastrach i aplikacjach kontenerowych.

DataCore Bolt to rozwiązanie, które łączy pamięć Kubernetes z szybkimi nośnikami NVMe poprzez stworzenie tzw. wirtualnej warstwy, dzięki której użytkownicy mogą intuicyjnie udostępniać dostępną pamięć masową w tzw. zasobnikach Kubernetes. Co ważne, woluminy pamięci masowej można dublować, aby zapobiec utracie danych w przypadku awarii sprzętu. Rozwiązanie obsługuje dowolne źródła pamięci masowej NVMe, od „czystego metalu” aż po chmurę. Pozwala to organizacjom na wykorzystanie całej dostępnej pojemności pamięci masowej, niezależnie od jej dostawcy.

Opiekun produktu:

Sławomir Karpiński
Channel Manager

e-mail: s.karpinski@connectdistribution.pl

tel.: 22 400 1234

tel. kom.: 602 103 257