Oracle

Oracle Corporation jest jednym z największych producentów oprogramowania dedykowanego do szeroko rozumianej obsługi przedsiębiorstw, a w szczególności systemów zarządzania bazą danych.

Firma Oracle powstała w 1977 roku, a jej siedziba znajduje się w Redwood Shores w stanie Kalifornia w USA. Początkowo Oracle skupiał się głównie na rozwoju własnego systemu relacyjnej baz danych Oracle DataBase, z czasem jednak ogromny sukces komercyjny tej bazy umożliwił dynamiczny rozwój firmy m.in. za sprawą licznych fuzji i przejęć. Do najbardziej spektakularnych należało przejęcie w 2005 r. kontroli nad producentem systemów wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem PeopleSoft oraz przejęcie w 2010 roku jednego z kluczowych producentów sprzętu i oprogramowania systemowego firmy Sun Microsystems.

Oracle jest obecnie dostawcą kompleksowych rozwiązań informatycznych dla szerokiego spektrum przedsiębiorstw i organizacji. Obsługuje na świecie ponad 275 tys. klientów, w tym 98 firm z listy Fortune 100.

Serwery baz danych, oprogramowanie warstwy pośredniej oraz narzędzia i aplikacje biznesowe, jak również usługi konsultingowe, szkolenia i asysta techniczna oferowane są w 145 krajach na całym świecie. Oracle jest pierwszą firmą, która stworzyła kompletny zestaw oprogramowania dla biznesu obsługiwanego w modelu internetowym.

Aktualna oferta firmy Oracle obejmuje dziesiątki rozwiązań programowych i sprzętowych tworzących razem kompletny zestaw rozwiązań dla przedsiębiorstw.

Flagowym produktem firmy jest Oracle Database Standard Edition 2.

Rozwiązania Oracle w ofercie Connect Distribution:

Oracle Database Standard Edition 2

To flagowy produkt firmy Oracle. Wersja ta zawiera podstawowe cechy bezpieczeństwa i wydajności właściwe dla rozwiązań klasy korporacyjnej, jest łatwa w zarządzaniu oraz umożliwia bezproblemowe skalowanie wraz ze wzrostem potrzeb biznesowych klienta zabezpieczając w pełni poniesione początkowo nakłady inwestycyjne.

Opiekun produktu:

Mikołaj Daniłowicz
Account Manager

e-mail: m.danilowicz@connectdistribution.pl

tel.: 22 400 1234

tel. kom.: 784 302 005