Barracuda

Barracuda

Już ponad 200 000 klientów na całym świecie zaufało rozwiązaniom firmy Barracuda z zakresu ochrony pracowników, danych oraz aplikacji przed szeroką gamą cyberzagrożeń. Barracuda dostarcza łatwe, kompleksowe i niedrogie narzędzia do ochrony poczty e-mail, aplikacji i chmury, sieci oraz danych. Firma nieustannie wprowadza innowacje, zapewniając technologię bezpieczeństwa jutra.

OCHRONA

POCZTY E-MAIL

Bezpieczna poczta

Zabezpiecz użytkowników oraz dane przed zagrożeniami przenoszonymi przez pocztę e-mail.

OCHRONA

APLIKACJI I CHMURY

Bezpieczne aplikacje

Zabezpiecz stronę internetową oraz aplikacje używane w chmurze.

OCHRONA

SIECI

Bezpieczna sieć

Zabezpiecz oraz zoptymalizuj  sieci firmowe.

OCHRONA

DANYCH

Bezpieczne dane

Zabezpiecz dane, gdziekolwiek są magazynowane.

Barracuda to laureat licznych, prestiżowych nagród branżowych, w tym:

Tytuł Gold Winner
w kategorii Best Email Security Vendor w ChannelPro Network 2020 Readers’ Choice Awards

Tytuł Top Rated Secure Email Gateway 2020 przyznany przez Trust Radius

MSP Innovation Awards 2020
w kategorii Best Security Offering

Tytuł Best Email Security Solution w SC Awards Europe 2020

Miejsce w rankingu CRN’s 2020 Security 100 List

Rozwiązania Barracuda w ofercie Connect Distribution według kategorii:

BEZPIECZEŃSTWO - Email security

Barracuda Total Email Protection 

Ochrona użytkowników oraz danych przed zagrożeniami przenoszonymi pocztą e-mail.
Barracuda Total Email Protection to najskuteczniejsze rozwiązanie zapobiegające ukierunkowanym atakom socjotechnicznym. Jego wielowarstwowe podejście łączy działanie bezpiecznej bramy poczty e-mail, opartą na sztucznej inteligencji ochronę przed cyber-oszustwami i zaawansowane szkolenia zwiększające świadomość użytkowników w zakresie bezpieczeństwa.
Barracuda Total Email Protection łączy pełen zakres ochrony poczty elektronicznej w jednym pakiecie, który można łatwo kupić, wdrożyć i używać.

Barracuda Essentials 

Kompleksowa ochrona poczty, archiwizacja oraz tworzenie kopii zapasowych.
Barracuda Essentials umożliwia bezpieczną, wydajną i ekonomiczną migrację do Microsoft Office 365. Chroni użytkowników i organizację przed niebezpiecznymi atakami ransomware i phishingiem. Minimalizuje przestoje, zapewnia zgodność z wymaganiami dotyczącymi przechowywania danych i umożliwia szybkie oraz niezawodne odzyskiwanie danych Exchange Online, OneDrive i Sharepoint Online w przypadku celowego lub przypadkowego ich usunięcia.

Barracuda Email Security Gateway

Kompleksowe zabezpieczenie lokalnej lub chmurowej bramy poczty e-mail.
Barracuda Email Security Gateway zapewnia najlepszą w branży ochronę przed spamem, wirusami i zaawansowanym złośliwym oprogramowaniem - w tym oprogramowaniem typu „zero-day” i innymi zagrożeniami.

Filtrowanie poczty wychodzącej zapobiega utracie wrażliwych danych, a 96-godzinne buforowanie poczty e-mail  Barracuda Cloud zapewnia ciągłość działania serwera poczty elektronicznej. Barracuda Email Security Gateway jest dostępny jako urządzenie fizyczne lub wirtualny appliance, a także w wersjach natywnych w przypadku chmury w Amazon Web Services i Microsoft Azure.

Barracuda Cloud-to-Cloud-Backup

Szybkie tworzenie kopii zapasowych danych z Office 365 i łatwa ochrona danych przed ich celowym lub przypadkowym usunięciem.

Microsoft Office 365 przechowuje usunięte dane w koszu - ale tylko przez 93 dni. Przywracanie całych folderów lub skrzynek pocztowych jest żmudnym, ręcznym procesem - a jeśli potrzebne dane mają kluczowe znaczenie, oznacza to dla firmy kosztowne przestoje. Kopia zapasowa z chmury do chmury zapewnia kompleksową, ekonomiczną i skalowalną ochronę danych Office 365, a przywrócenie tego, czego potrzebujesz, zajmuje tylko kilka kliknięć.

Barracuda Message Archiver

Umożliwia archiwizację i szybkie wyszukiwanie wiadomości e-mail.
Barracuda Archiver to skuteczne rozwiązanie do archiwizacji poczty elektronicznej, które gwarantuje spełnienie wymagań prawnych i formalnych związanych z koniecznością przechowywania korespondencji elektronicznej i szybkiego dostępu do jej archiwów. Barracuda Archiver może być dostarczony w formie sprzętowej lub jako maszyna wirtualna z dodatkowym połączeniem do Barracuda Cloud. Archiwizacją mogą być objęte e-maile MS Exchange, O365 i G Suite oraz sesje Skype for Business. Możliwe jest szybkie przeszukiwaniu wielu archiwów i granularne odtwarzanie wybranych informacji, a wszystko z poziomu wygodnego interfejsu aplikacji desktopowej lub mobilnej.

BEZPIECZEŃSTWO - IoT / OT Security

Barracuda Secure Connector

Bezpieczne i niezawodne połączenia dla Twojej infrastruktury OT i IoT
Współczesne wymagania stawiane zaporom sieciowym wykraczają poza tradycyjne funkcje zabezpieczające. Teraz muszą one także zapewniać ciągłą dostępność sieci oraz niezawodne połączenie z aplikacjami hostowanymi w chmurze. Barracuda Secure Connector spełnia te wymagania, tworząc bezpieczne środowisko dla systemów OT i IoT.

Dzięki scentralizowanemu i skalowalnemu zarządzaniu oraz zaawansowanej platformie do analizy bezpieczeństwa, Barracuda Secure Connector umożliwia zmniejszenie obciążenia administracyjnego przy definiowaniu i wdrażaniu szczegółowych polityk w sieciach WAN. Zapewnia to skuteczną ochronę przed zagrożeniami dla systemów OT i IoT, minimalizując ryzyko cyberataków i nieautoryzowanego dostępu.

BEZPIECZEŃSTWO - Network Security

Barracuda CloudGen Access

Bezpieczny dostęp do sieci (ZTNA – Zero Trust Network Access)
CloudGen Access to innowacyjne rozwiązanie, które zabezpiecza i upraszcza dostęp z zewnątrz sieci do dowolnej aplikacji lub procesu działającego w sieci lokalnej, chmurze lub w architekturze hybrydowej. Stosuje zasadę „zero zaufania”, dlatego zanim ktokolwiek z zewnątrz połączy się z siecią firmową, podlega gruntownej weryfikacji zarówno pod kątem uprawnień dostępu, jak i sprzętu z którego się łączy. Dodatkowo, połączenia ustanawiane są oddzielnie dla każdej udostępnionej aplikacji oraz usługi, dzięki czemu dostęp przez CloudGen Access jest bezpieczniejszy i znacznie szybszy niż przez połączenie za pomocą VPN. Co ważne, dane nie są wysyłane poza organizację, przez co klient ma zawsze pełną kontrolę i widoczność przepływu informacji.

Porównanie z innymi rozwiązaniami do bezpiecznego dostępu zdalnego znajdziesz tutaj.

Porównanie z połączeniem przez VPN znajdziesz tutaj.

Barracuda CloudGen Firewall

Zabezpiecza i optymalizuje sieci rozproszone.
Dzisiejsze  zapory sieciowe muszą robić więcej niż tylko zabezpieczać sieć. Muszą również zapewnić nieprzerwaną dostępność sieci i solidny dostęp do aplikacji hostowanych w chmurze.

Barracuda CloudGen Firewall to rodzina urządzeń fizycznych, wirtualnych i opartych na chmurze, które chronią i optymalizują rozproszoną infrastrukturę sieciową.
Scentralizowane i skalowalne zarządzanie oraz zaawansowana platforma do analizy bezpieczeństwa pomagają zmniejszyć obciążenie administracyjne podczas definiowania i egzekwowania szczegółowych polityk w całej sieci WAN.

Barracuda CloudGen WAN

Najszybsza, najłatwiejsza i najbezpieczniejsza droga do chmury.
Barracuda CloudGen WAN łączy łatwość użytkowania, pełne bezpieczeństwo i natywną dla chmury łączność SD-WAN, aby wykorzystać Microsoft Global Network jako szkielet WAN zamiast połączeń MPLS lub łączy dzierżawionych.

Barracuda Firewall Insights

Zaawansowana analiza bezpieczeństwa dla wszystkich wdrożeń CloudGen Firewall.
Barracuda Firewall Insights pozwala na konsolidację informacji o bezpieczeństwie, przepływie aplikacji i łączności z setek, a nawet tysięcy zapór sieciowych w rozbudowanych sieciach rozległych - niezależnie od tego, czy są to wdrożenia sprzętowe, wirtualne czy oparte na wielu chmurach.

Barracuda WebSecurity Gateway

Zapewnia bezpieczeństwo przeglądania sieci oraz gwarantuje jej przepustowość.
Barracuda Web Security Gateway umożliwia korzystanie z zalet łączności internetowej bez ryzyka. Pozwala na korzystanie z dziesiątek predefiniowanych kategorii filtrowania treści, a także umożliwia szczegółową kontrolę działania aplikacji internetowych. Zintegrowany monitor aktywności sieci społecznościowych i program antywirusowy zapewniają bezpieczeństwo, a zaawansowana ochrona przed zagrożeniami wykorzystuje chmurową analizę do znajdowania i blokowania nieznanych zagrożeń typu zero-day, zanim dotrą do Twojej sieci.

BEZPIECZEŃSTWO - Phishing Prevension

Barracuda Sentinel

Ochrona skrzynki odbiorczej z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.
Dzięki silnikowi sztucznej inteligencji, narzędzie chroni użytkowników i dane przed ukierunkowanymi atakami typu „spear phishing” oraz przejmowaniem kont, wykrywając zagrożenia niewidoczne dla tradycyjnych bramek e-mail.

Barracuda PhishLine

Platforma do szkolenia użytkowników za pomocą swingowanych kampanii phishingowych.
Kompletne szkolenie oraz platforma do symulacji „spear phishingu”, która uczy użytkowników jak rozpoznawać zagrożenia e-mailowe nie tylko w pracy, ale także na prywatnych urządzeniach, które nie są chronione przez korporacyjne bramki.

Barracuda Forensics and Incident Response

Raportowanie ataków i błyskawiczne usuwanie ich skutków.
Zautomatyzowana reakcja na incydenty zapewnia opcje naprawcze w celu szybkiego i skutecznego reagowania na ataki wykorzystujące pocztę elektroniczną.

BEZPIECZEŃSTWO - Vulnerability Management

Barracuda Vulnerability Manager and Remediation Service

Wykrywa i usuwa luki w aplikacjach internetowych.
Luki w witrynach internetowych i innych aplikacjach publicznych mogą prowadzić do kosztownych naruszeń bezpieczeństwa danych, które zakłócają operacje biznesowe i podważają zaufanie klientów. Istnieją setki sposobów na wyłączenie strony internetowej, włamanie się do danych i wprowadzenie złośliwego oprogramowania do sieci. W rzeczywistości ponad 80 procent witryn internetowych ma luki, które stanowią zagrożenie dla firm i gromadzonych przez nie danych.
Nie czekaj, aż będzie za późno! Barracuda Vulnerability Manager to bezpłatna usługa, która przeskanuje Twoje witryny i aplikacje po jednym kliknięciu. Po prostu wprowadź adres URL swojej witryny, a wkrótce otrzymasz raport zawierający szczegółowe informacje o wszystkich wykrytych lukach. Następnie możesz samodzielnie rozwiązać wykryte problemy lub załadować raport do rozwiązania Barracuda WAF i skorzystać z usługi usuwania luk, aby naprawić je automatycznie.

BEZPIECZEŃSTWO - Web Application Security

Barracuda Cloud Application Protection

Zabezpiecza strony internetowe oraz aplikacje użytkownika.
Barracuda sprawia, że zachowanie bezpieczeństwa aplikacji staje się naprawdę proste. Barracuda Cloud Application Protection to zintegrowana platforma, która łączy w sobie kompleksowy zestaw interoperacyjnych rozwiązań zapewniających pełne bezpieczeństwo aplikacji.
Łączy bogatą funkcjonalność WAF z pełnym zestawem zaawansowanych usług i rozwiązań bezpieczeństwa, które chronią Twoje aplikacje przed mnożącymi się obecnie zagrożeniami. Niezależnie od tego, czy aplikacje są wdrażane lokalnie, w chmurze czy w scenariuszu hybrydowym, Barracuda Cloud Application Protection ułatwia utrzymanie ich bezpieczeństwa i dostępności.

Barracuda Web Application Firewall (WAF)

Ochrona stron internetowych oraz aplikacji przed cyber-zagrożeniami.
Barracuda Web Application Firewall chroni aplikacje, interfejsy API i aplikacje mobilne przed różnymi atakami, w tym OWASP Top 10, zagrożeniami zero-day, wyciekiem danych i atakami typu DoS w warstwie aplikacji. Łącząc zarówno pozytywne zasady oparte na sygnaturach z solidnymi możliwościami automatycznego wykrywania anomalii, Barracuda WAF może stawić czoła najbardziej wyrafinowanym atakom na aplikacje internetowe.
Barracuda Active DDoS Prevention to dodatkowa usługa Barracuda Web Application Firewall, która filtruje wolumetryczne ataki DDoS, zanim dotrą do Twojej sieci i zaszkodzą Twoim aplikacjom. Rozwiązanie to chroni przed wyrafinowanymi atakami DDoS aplikacji bez obciążania administracyjnego i zasobów tradycyjnych rozwiązań, eliminując przerwy w świadczeniu usług przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów zarządzania dla każdej organizacji niezależnie od jej wielkości.

Barracuda WAF-as-a Service

Ochrona aplikacji internetowych w ciągu kilku minut.
Barracuda WAF-as-a-Service zapewnia niezrównaną prostotę implementacji i działania dzięki 5-stopniowemu kreatorowi wdrażania, gotowym szablonom, łatwemu w obsłudze interfejsowi użytkownika i nieograniczonym zestawom reguł.

Barracuda Cloud Security Guardian

Widoczność, ciągła kontrola zachowywania zgodności oraz zautomatyzowane korygowanie luk w infrastrukturze chmury i obciążeniach.
Barracuda Cloud Security Guardian to bezagentowa usługa SaaS, która ułatwia zachowanie bezpieczeństwa podczas tworzenia aplikacji i przenoszenia obciążeń do chmury publicznej.
Zapewnia bezpieczeństwo, którego nie są w stanie zagwarantować zapory ogniowe, w tym kompleksowy wgląd w stan bezpieczeństwa przy wdrożeniach w chmurze publicznej oraz ciągłe, zautomatyzowane monitorowanie zgodności i korygowanie kontroli bezpieczeństwa.

Barracuda LoadBalancer ADC

Zapewnia wydajność i niezawodność witryn oraz aplikacji.
Sieci korporacyjne wymagają w pełni funkcjonalnego kontrolera  procesów dostarczania aplikacji, który zoptymalizuje równoważenie obciążenia aplikacji i ich wydajność, zapewniając jednocześnie ochronę przed stale rosnącą listą włamań i ataków. Barracuda Load Balancer ADC to bezpieczny kontroler procesów dostarczania aplikacji, który zapewnia dostępność, przyspieszenie i kontrolę aplikacji, jednocześnie zapewniając niezbędne funkcje bezpieczeństwa aplikacji.

PAMIĘCI MASOWE - Backup

Barracuda Backup

Ochrona danych firmy, gdziekolwiek są magazynowane.
Dzisiejsze złożone infrastruktury i ukierunkowane cyberataki wymagają kompletnej strategii tworzenia kopii zapasowych, która chronią dane niezależnie od ich lokalizacji - lokalnie lub w chmurze.
Barracuda Backup łączy w sobie pamięć masową i zawansowane oprogramowanie z wbudowaną deduplikacją, dla zapewnienia ochrony danych przed utratą bez względu przyczynę. Jest łatwy do wdrożenia, które zwykle trwa mniej niż godzinę. Nie wymaga dodatkowych opłat licencyjnych za aplikacje czy agentów, a jej jednopanelowa konsola administracyjna sprawia, że zarządzanie jest łatwe i szybkie. Dostępny jako urządzenie sprzętowe lub wirtualne, Barracuda Backup zapewnia niemal ciągłą ochronę danych i replikację do urządzenia zewnętrznego lub do chmury.

Barracuda Cloud-to-CloudBackup

Łatwa ochrona i szybkie tworzenie kopii zapasowych danych Office 365.
Microsoft Office 365 przechowuje usunięte dane w koszu - ale tylko przez 93 dni. Przywracanie całych folderów lub skrzynek pocztowych jest żmudnym, ręcznym procesem - a jeśli potrzebne dane mają kluczowe znaczenie, oznacza to dla firmy kosztowne przestoje. Kopia zapasowa z chmury do chmury zapewnia kompleksową, ekonomiczną i skalowalną ochronę danych Office 365, a przywrócenie tego, czego potrzebujesz, zajmuje tylko kilka kliknięć.

Opiekun produktu:

Piotr Luc
Account Manager 

e-mail: p.luc@connectdistribution.pl

tel.: 22 400 1234

tel. kom.: 787 003 909

Nasze szkolenia z zakresu Barracuda: