Portnox

Co robi Portnox?

Współczesny świat ewoluuje, stwarzając coraz bardziej złożone i nowe wyzwania dla dzisiejszych organizacji, które dokładają wszelkich starań, aby dostosować się do stale zmieniającego się środowiska użytkowników, urządzeń i lokalizacji. Wraz ze wzrostem tej różnorodności i złożoności największym wyzwaniem jest zabezpieczenie sieci korporacyjnej przy jednoczesnym zachowaniu zgodności z ustalonymi politykami. Portnox zapewnia pełną kontrolę dostępu do sieci, widoczność wszystkich jej składników, skuteczne zarządzanie i zgodność z politykami bezpieczeństwa. Wszystkie te cechy umożliwiają sprawne i bezpieczne działanie nawet najbardziej złożonych sieci.

Jak to działa?

Platforma Portnox to oprogramowanie, które zapewnia widoczność wszystkich warstw sieci – od sieci fizycznej (Ethernet), poprzez sieci bezprzewodowe, wirtualne, połączenia VPN, aż po chmurę. Komunikuje się bezpośrednio i natywnie ze wszystkimi istniejącymi przełącznikami, punktami dostępu bezprzewodowego, routerami i zaporami, aby uzyskać pełną widoczność wszystkich urządzeń od momentu połączenia z siecią. Umożliwia kontrolę wszystkich podłączonych urządzeń, niezależnie od tego, czy są one zarządzane czy nie. Rozwiązania Portnox mogą być szybko wdrażane w każdym środowisku, bez względu na ich wielkość, ponieważ nie wymagają żadnych dodatkowych urządzeń, agentów ani też zmian w istniejącej infrastrukturze.

O firmie Portnox

Portnox posiada biura w Stanach Zjednoczonych, Europie i na Bliskim Wschodzie. Światowa sieć strategicznych partnerów i dystrybutorów Portnox ma na celu zapewnienie lokalnego wsparcia i wiedzy, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w danym regionie. Portnox zabezpiecza sieci korporacyjne wykorzystując kontrolę dostępu nowej generacji oraz innowacyjne rozwiązania do zarządzania siecią. Rozwiązania Portnox pozwalają zarządzać każdym użytkownikiem, urządzeniem – w tym: Internetem Rzeczy (IoT), urządzeniami prywatnymi użytkowników (BYOD) – w skrócie, wszelkimi urządzeniami mającymi dostęp do sieci korporacyjnej.

Założona w 2007 roku, firma Portnox zapewnia swoim globalnym klientom pełny wgląd i widoczność urządzeń w sieci, redukując zagrożenia bezpieczeństwa i zwiększając kontrolę ruchu w sieci. Portnox oferuje dwa rozwiązania: „CORE”, jako NAC on-premise oraz „CLEAR”, czyli NAC chmurowy.

W ten sposób pozwala firmom rozwijać się, optymalizować i rozbudowywać swoją infrastrukturę przy jednoczesnym utrzymaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa i zgodności z normami. Firma została zauważona przez Gartnera, jako wyróżniający się dostawca rozwiązań bezpieczeństwa w dziedzinie kontroli dostępu do sieci oraz otrzymała wiele prestiżowych nagród jak m.in. nagrody „Global Frost & Sullivan Award for Competitive Strategy Innovation and Leadership”, oraz „Security Industry Awards”.

Rozwiązania Portnox w ofercie Connect Distribution według kategorii:

BEZPIECZEŃSTWO - Network Access Control

Portnox CLEAR
Chmurowe rozwiązanie NAC pozwalające na skuteczne monitorowanie dostępu do sieci o dowolnej skali. System zapewnia pełną widoczność i kontrolę dostępu do sieci w oparciu o tzw. profile ryzyka urządzeń generowane na podstawie informacji o samym urządzeniu, rodzaju połączenia sieciowego oraz tożsamości użytkownika.

Portnox CORE
Bezagentowe oprogramowanie NAC, umożliwia wykrywanie i profilowanie wszystkich urządzeń podłączonych za pośrednictwem sieci przewodowych, bezprzewodowych i wirtualnych. Oferuje bogate możliwości wykrywania wszelkich urządzeń, ich uwierzytelniania i egzekwowania zgodności z zadanymi polisami bezpieczeństwa bez wykorzystania protokołu 802.1X.

MONITOROWANIE I ZARZĄDZANIE - Compliance

• Portnox CLEAR (normy: SOX, PCI DSS, HIPPA, FINRA, FISMA, GLBA)
Chmurowe rozwiązanie NAC pozwalające na skuteczne monitorowanie dostępu do sieci o dowolnej skali. System zapewnia pełną widoczność i kontrolę dostępu do sieci wszelkiego typu urządzeń oraz posiada mechanizmy audytu wstecznego.

Portnox CORE (normy: SOX, PCI DSS, HIPPA, FINRA, FISMA, GLBA)
Bezagentowe oprogramowanie NAC, umożliwia wykrywanie i profilowanie wszystkich urządzeń podłączonych za pośrednictwem sieci przewodowych, bezprzewodowych i wirtualnych. Oferuje bogate możliwości wykrywania wszelkich urządzeń, ich uwierzytelniania i egzekwowania zgodności z zadanymi polisami bezpieczeństwa bez wykorzystania protokołu 802.1X.

Opiekun produktu:

Marta Zborowska
Sales Director

e-mail: m.zborowska@connectdistribution.pl
tel.: 22 400 1234

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com