Portnox

Co robi Portnox?

Współczesny świat ewoluuje, stwarzając coraz bardziej złożone i nowe wyzwania dla dzisiejszych organizacji, które dokładają wszelkich starań, aby dostosować się do stale zmieniającego się środowiska użytkowników, urządzeń i lokalizacji. Wraz ze wzrostem tej różnorodności i złożoności największym wyzwaniem jest zabezpieczenie sieci korporacyjnej przy jednoczesnym zachowaniu zgodności z ustalonymi politykami. Portnox zapewnia pełną kontrolę dostępu do sieci, widoczność wszystkich jej składników, skuteczne zarządzanie i zgodność z politykami bezpieczeństwa. Wszystkie te cechy umożliwiają sprawne i bezpieczne działanie nawet najbardziej złożonych sieci.

Jak to działa?

Platforma Portnox to oprogramowanie, które zapewnia widoczność wszystkich warstw sieci – od sieci fizycznej (Ethernet), poprzez sieci bezprzewodowe, wirtualne, połączenia VPN, aż po chmurę. Komunikuje się bezpośrednio i natywnie ze wszystkimi istniejącymi przełącznikami, punktami dostępu bezprzewodowego, routerami i zaporami, aby uzyskać pełną widoczność wszystkich urządzeń od momentu połączenia z siecią. Umożliwia kontrolę wszystkich podłączonych urządzeń, niezależnie od tego, czy są one zarządzane czy nie. Rozwiązania Portnox mogą być szybko wdrażane w każdym środowisku, bez względu na ich wielkość, ponieważ nie wymagają żadnych dodatkowych urządzeń, agentów ani też zmian w istniejącej infrastrukturze.

O firmie Portnox

Portnox posiada biura w Stanach Zjednoczonych, Europie i na Bliskim Wschodzie. Światowa sieć strategicznych partnerów i dystrybutorów Portnox ma na celu zapewnienie lokalnego wsparcia i wiedzy, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w danym regionie. Portnox zabezpiecza sieci korporacyjne wykorzystując kontrolę dostępu nowej generacji oraz innowacyjne rozwiązania do zarządzania siecią. Rozwiązania Portnox pozwalają zarządzać każdym użytkownikiem, urządzeniem – w tym: Internetem Rzeczy (IoT), urządzeniami prywatnymi użytkowników (BYOD) – w skrócie, wszelkimi urządzeniami mającymi dostęp do sieci korporacyjnej.

Założona w 2007 roku, firma Portnox zapewnia swoim globalnym klientom pełny wgląd i widoczność urządzeń w sieci, redukując zagrożenia bezpieczeństwa i zwiększając kontrolę ruchu w sieci. Portnox oferuje dwa rozwiązania: „CORE”, jako NAC on-premise oraz „CLEAR”, czyli NAC chmurowy.

W ten sposób pozwala firmom rozwijać się, optymalizować i rozbudowywać swoją infrastrukturę przy jednoczesnym utrzymaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa i zgodności z normami. Firma została zauważona przez Gartnera, jako wyróżniający się dostawca rozwiązań bezpieczeństwa w dziedzinie kontroli dostępu do sieci oraz otrzymała wiele prestiżowych nagród jak m.in. nagrody „Global Frost & Sullivan Award for Competitive Strategy Innovation and Leadership”, oraz „Security Industry Awards”.

Rozwiązania Portnox w ofercie Connect Distribution według kategorii:

BEZPIECZEŃSTWO - Network Security

Portnox CLEAR

Chmurowe rozwiązanie NAC pozwalające na skuteczne monitorowanie dostępu do sieci o dowolnej skali. System zapewnia pełną widoczność i kontrolę dostępu do sieci w oparciu o tzw. profile ryzyka urządzeń generowane na podstawie informacji o samym urządzeniu, rodzaju połączenia sieciowego oraz tożsamości użytkownika.

MONITOROWANIE I ZARZĄDZANIE - Compliance

Portnox CLEAR (normy: SOX, PCI DSS, HIPPA, FINRA, FISMA, GLBA)

Chmurowe rozwiązanie NAC pozwalające na skuteczne monitorowanie dostępu do sieci o dowolnej skali. System zapewnia pełną widoczność i kontrolę dostępu do sieci wszelkiego typu urządzeń oraz posiada mechanizmy audytu wstecznego.

Opiekun produktu:

Mikołaj Daniłowicz
Account Manager – Connect Distribution

e-mail: m.danilowicz@connectdistribution.pl

tel.: 22 400 1234

tel. kom.: 784 302 005