PAMIĘCI MASOWE

Pamięć masowa jest kluczowym elementem każdego systemu informatycznego. To tutaj są fizycznie przechowywane wszystkie dane, aplikacje i systemy z których korzystają użytkownicy. Dlatego przy wyborze pamięci masowej powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech.

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na wydajność systemu, który powinien mieć możliwość zapisu i odczytu danych z odpowiednią prędkością dostosowując się automatycznie do potrzeb obsługiwanych aplikacji i procesów.  Po drugie, pamięć masowa powinna być bezpieczna i to nie tylko w rozumieniu dostępu do danych ale przede wszystkim w zakresie odporności na skutki potencjalnych awarii. Optymalnie zaprojektowana pamięci masowa powinna nie tylko zabezpieczać nas przez utratą jakichkolwiek danych ale również powinna zapewniać ciągłość działania w sytuacjach awaryjnych.

Rozwiązania, które proponujemy wychodzą naprzeciw tym wszystkim oczekiwaniom. Są one w dużej mierze oparte na oprogramowaniu, dzięki czemu możemy zaadresować potrzeby różnych klientów niezależnie od wybranej architektury czy dominującej platformy sprzętowej.

Oferujemy produkty pamięci masowej z następujących dziedzin:

Backup
Rozwiązania do ochrony danych przez wykonywanie oraz magazynowanie kopii zapasowych.

Block Storage
Rozwiązania sprzętowe i programowe obsługujące obciążenia blokowe (na bazie protokołów iSCSI lub FC) charakterystyczne dla  wszelkiego typu aplikacji bazodanowych czy systemów wirtualnych.

Disaster Recovery 
Oprogramowanie zabezpieczające przed utratą danych oraz zaburzenie ciągłości działania systemów spowodowanych awariami o charakterze lokalnym, metropolitalnym czy nawet globalnym.

File Storage
Rozwiązania programowe wyspecjalizowane w obsłudze obciążenia plikowych (na bazie protokołów CIFS, NFS) i umożliwiające konsolidację zasobów plikowych pochodzących od różnych producentów sprzętu z opcją częściowej migracji do chmury.

Software Defined Storage 
Pamięć masowa realizowana i zarządzana wyłącznie z poziomu oprogramowania otwartego na współpracę z dowolną platformą sprzętową.

Producenci dostarczający produkty w tym zakresie: