Denodo

Denodo to lider w dziedzinie wirtualizacji danych. Rozwiązanie zapewnia dostęp do danych, umożliwiając ich dostarczanie oraz zarządzanie w najszerszym zakresie, obejmując dane korporacyjne oraz chmurowe, big data, a także źródła nieustrukturyzowane bez konieczności przenoszenia ich z oryginalnych repozytoriów. Klienci Denodo podkreślają, że dzięki temu rozwiązaniu uzyskali znacznie większą elastyczność biznesową przy szybkim zwrocie z inwestycji.

Denodo zmieniło sposób, w jaki organizacje prowadzą działalność ujednolicając ich zasoby danych w czasie rzeczywistym oraz zapewniając błyskawiczny dostęp i pełne bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom oraz aplikacjom.

Dzięki Denodo organizacje mogą koncentrować się na swoich prawdziwych celach biznesowych bez konieczności poszukiwania sposobów na uzyskiwanie dostępu do danych, integrowania ich czy udostępniania. Użytkownicy biznesowi mogą natychmiast i w łatwy sposób uzyskać dostęp do potrzebnych danych, nie martwiąc się o to, gdzie są przechowywane, jak są sformatowane czy jak szybko się zmieniają.

Historia Denodo rozpoczęła się w 1999 roku na Uniwersytecie A Coruña, kiedy to profesor Angel Viñana rozpoczął projekt badawczy, którego celem było opracowanie innowacyjnej metody integracji danych mające na celu uwzględnienie szybkiego przyrostu danych, ich rozproszenie oraz zróżnicowanie. Dało to podwaliny idei wirtualizacji danych oraz powstania samej firmy Denodo w której do dziś pracuje wielu ówczesnych badaczy i współpracowników profesora Viñana.

Obecnie Denodo jest uznanym liderem w dziedzinie narzędzi do integracji danych, co potwierdzają opublikowane w 2021 roku raporty Magic Quadrant firmy Gartner oraz raport Enterprise Data Fabric Wave firmy Forrester.

Platforma wirtualizacji danych firmy Denodo znajduje zastosowanie w wielu kontekstach użycia jak:  BI & Analytics,  Big Data, Master Data Management, Data Governance czy Cloud Solutions.

Denodo oferuje trzy wersje produktowe: Denodo Platform, Denodo Standard oraz Denodo for Cloud – wspierającą wiodące platformy chmury publicznej:

Rozwiązania Denodo w ofercie Connect Distribution:

Denodo Platform

Platforma Denodo to jedyna na rynku platforma wirtualizacji danych, która oferuje wszystkie niezbędne możliwości logicznej struktury danych – aktywny katalog danych do wyszukiwania semantycznego i zarządzania danymi w całym przedsiębiorstwie, wiodącą w branży inteligentną akcelerację zapytań opartą na sztucznej inteligencji, zautomatyzowane zarządzanie infrastrukturą chmury dla scenariuszy wielochmurowych i hybrydowych oraz wbudowane możliwości przygotowywania danych do ich samodzielnej analizy.

Wysokowydajna platforma wirtualizacyjna Denodo umożliwia w czasie rzeczywistym analizę danych pochodzących z różnych źródeł danych lokalnych, chmurowych i hybrydowych bez konieczności ich kopiowania lub przenoszenia oraz bez potrzeby kodowania przez co istotnie oszczędza czas i koszty. Zastosowana w  Denodo metoda równoległego przetwarzania w pamięci pozwala na uzyskanie wyjątkowej wysokiej wydajności wykonywania zapytań.

Dzięki wsparciu takich standardów jak: OAuth 2.0, SAML, OpenAPI, OData 4, GraphQL, możliwa jest współpraca ze wszystkimi współczesnymi środowiskami chmurowymi. Denodo może być wdrażane na Amazon Web Services (AWS), Microsoft Azure, Google Cloud Platform (GCP), a także na platformie Docker.

Denodo Standard

Dzięki nowoczesnej technologii wirtualizacji danych, Denodo Standard przyspiesza i upraszcza dostęp do usług analitycznych oraz danych pochodzących z ponad 150 chmurowych i lokalnych baz danych oraz popularnych aplikacji.

Wersja Standard jest wygodną i wydajną opcją na rozpoczęcie przygody z  technologią Denodo. Dzięki Denodo Standard możesz szybko uzyskać dostęp do Twoich danych, łączyć je i wykorzystywać dane z maksymalnie pięciu źródeł w wybranych przez siebie narzędziach analitycznych lub poprzez interfejsy API.
Denodo Standard zapewnia szybką i efektywną kosztowo integrację oraz dostarczanie danych zarówno dla użytkowników biznesowych, jak i dla działów IT.

Denodo for Cloud (AWS)

Denodo for Cloud (Azure)

Denodo for Cloud (Google Cloud)

Denodo for Cloud to zestaw rozwiązań Denodo do szybkiego wdrażania platformy Denodo na wiodących platformach chmury publicznej.

Platforma wirtualizacji danych Denodo została zaprojektowana z myślą o integracji i dostarczaniu danych w złożonych hybrydowych środowiskach wielochmurowych o wysokiej wydajności, bezpieczeństwie i zintegrowanym zarządzaniu. Platforma Denodo posiada łatwy w użyciu ujednolicony interfejs sieciowy, który obejmuje środowisko do bezkodowego projektowania danych, funkcje zarządzania systemem, możliwości automatycznego wdrażania w chmurze i inteligentną optymalizację zapytań opartą na sztucznej inteligencji (AI).

Denodo for Cloud dostępne jest na głównych platformach chmury publicznej: Amazon Web Services (AWS) Cloud, Microsoft Azure i Google Cloud Platform (GCP), ale może też współpracować z dowolną chmurzą prywatną lub środowiskami hybrydowymi.

Opiekun produktu:

Michał Szubert
Business Development Manager – Cybersecurity Solutions  Ethical Hacker

e-mail: m.szubert@connectdistribution.pl

tel.: 22 400 1234

tel. kom.: 784 479 635