Network Security

W erze dynamicznie zmieniającego się krajobrazu IT, bezpieczeństwo organizacji stoi przed dużymi wyzwaniami, jeśli chodzi o ochronę sieci, danych i reputacji. Nadążanie za zmianami technologicznymi może być tak trudne, jak śledzenie rosnącej liczby zagrożeń.

Ataki sieciowe stały się obecnie bardzo wyrafinowane i trudne do wykrycia przy użyciu tradycyjnych metod detekcji. Skuteczna obrona przed nimi wymaga wykorzystania inteligencji z chmury obliczeniowej. Bez niej bramowe rozwiązania bezpieczeństwa nie są w stanie poradzić sobie ze złożonymi zagrożeniami.

Producenci dostarczający rozwiązania w tym zakresie:

Barracuda

Barracuda CloudGen Access

Bezpieczny dostęp do sieci (ZTNA – Zero Trust Network Access)
CloudGen Access to innowacyjne rozwiązanie, które zabezpiecza i upraszcza dostęp z zewnątrz sieci do dowolnej aplikacji lub procesu działającego w sieci lokalnej, chmurze lub w architekturze hybrydowej. Stosuje zasadę „zero zaufania”, dlatego zanim ktokolwiek z zewnątrz połączy się z siecią firmową, podlega gruntownej weryfikacji zarówno pod kątem uprawnień dostępu, jak i sprzętu z którego się łączy. Dodatkowo, połączenia ustanawiane są oddzielnie dla każdej udostępnionej aplikacji oraz usługi, dzięki czemu dostęp przez CloudGen Access jest bezpieczniejszy i znacznie szybszy niż przez połączenie za pomocą VPN. Co ważne, dane nie są wysyłane poza organizację, przez co klient ma zawsze pełną kontrolę i widoczność przepływu informacji.

Porównanie z innymi rozwiązaniami do bezpiecznego dostępu zdalnego znajdziesz tutaj.

Porównanie z połączeniem przez VPN znajdziesz tutaj.

Barracuda CloudGen Firewall

Zabezpiecza i optymalizuje sieci rozproszone.
Dzisiejsze  zapory sieciowe muszą robić więcej niż tylko zabezpieczać sieć. Muszą również zapewnić nieprzerwaną dostępność sieci i solidny dostęp do aplikacji hostowanych w chmurze.
Barracuda CloudGen Firewall to rodzina urządzeń fizycznych, wirtualnych i opartych na chmurze, które chronią i optymalizują rozproszoną infrastrukturę sieciową.
Scentralizowane i skalowalne zarządzanie oraz zaawansowana platforma do analizy bezpieczeństwa pomagają zmniejszyć obciążenie administracyjne podczas definiowania i egzekwowania szczegółowych polityk w całej sieci WAN.

Barracuda CloudGen WAN

Najszybsza, najłatwiejsza i najbezpieczniejsza droga do chmury.
Barracuda CloudGen WAN łączy łatwość użytkowania, pełne bezpieczeństwo i natywną dla chmury łączność SD-WAN, aby wykorzystać Microsoft Global Network jako szkielet WAN zamiast połączeń MPLS lub łączy dzierżawionych.

Barracuda Firewall Insights

Zaawansowana analiza bezpieczeństwa dla wszystkich wdrożeń CloudGen Firewall.
Barracuda Firewall Insights pozwala na konsolidację informacji o bezpieczeństwie, przepływie aplikacji i łączności z setek, a nawet tysięcy zapór sieciowych w rozbudowanych sieciach rozległych - niezależnie od tego, czy są to wdrożenia sprzętowe, wirtualne czy oparte na wielu chmurach.

Barracuda WebSecurity Gateway

Zapewnia bezpieczeństwo przeglądania sieci oraz gwarantuje jej przepustowość.
Barracuda Web Security Gateway umożliwia korzystanie z zalet łączności internetowej bez ryzyka. Pozwala na korzystanie z dziesiątek predefiniowanych kategorii filtrowania treści, a także umożliwia szczegółową kontrolę działania aplikacji internetowych. Zintegrowany monitor aktywności sieci społecznościowych i program antywirusowy zapewniają bezpieczeństwo, a zaawansowana ochrona przed zagrożeniami wykorzystuje chmurową analizę do znajdowania i blokowania nieznanych zagrożeń typu zero-day, zanim dotrą do Twojej sieci.

OPSWAT

OPSWAT MetaAccess

Chmurowe rozwiązanie do kontroli dostępu do sieci firmowej oraz do aplikacji działających w modelu SaaS. Oferuje uproszczoną kontrolę stanu bezpieczeństwa urządzeń końcowych bez konieczności podejmowania jakichkolwiek działań przez użytkownika końcowego. Wspiera różne metody autoryzacji SSO stosowane przez aplikacje chmurowe i zapewnia skuteczne wyegzekwowanie wymaganego stanu bezpieczeństwa urządzeń wykorzystywanych przez użytkowników.

OPSWAT SafeConnect NAC

Oprogramowanie kontroluje dostęp do sieci firmowej w oparciu o protokół 802.1X, ale może również autoryzować dostępy na podstawie analizy warstwy trzeciej sieci. Wykorzystując bieżące i historyczne własności podłączanych do sieci urządzeń pozwala na detaliczną ocenę ich podatności i w razie potrzeby blokuje im dostęp lub uruchamia działania naprawcze.

OPSWAT SafeConnect SDP

Chmurowe rozwiązanie SDP (Software Defined Perimeter), które zapewnia bezpieczny zdalny dostęp do zasobów firmy bez użycia tradycyjnych urządzeń VPN. Zgodnie z polityką zero-trust-access, umożliwia bezpieczny dostęp użytkowników tylko do wybranych, niezbędnych aplikacji i zasobów, a dostęp realizowany jest na zasadzie szyfrowanych sesji generowanych dla każdego połączenia.

Portnox

Portnox CLEAR

Chmurowe rozwiązanie NAC pozwalające na skuteczne monitorowanie dostępu do sieci o dowolnej skali. System zapewnia pełną widoczność i kontrolę dostępu do sieci w oparciu o tzw. profile ryzyka urządzeń generowane na podstawie informacji o samym urządzeniu, rodzaju połączenia sieciowego oraz tożsamości użytkownika.

SonicWall

SonicWall Network Security (NS)

Seria SonicWall Network Security (NS) konsoliduje zautomatyzowane, zaawansowane technologie zapobiegania zagrożeniom w średniej klasy platformie zapory ogniowej nowej generacji. Zbudowana na wielordzeniowej architekturze sprzętowej z interfejsami 10 GbE i 2,5 GbE, seria NS skaluje się, aby sprostać wymaganiom wydajności średnich sieci, oddziałów i rozproszonych przedsiębiorstw. Zapory sieciowe serii NS oferują funkcje oparte na chmurze i na skrzynce, takie jak deszyfrowanie i kontrola TLS / SSL, inteligencja i kontrola aplikacji, Secure SD-WAN, wizualizacja w czasie rzeczywistym i zarządzanie siecią WLAN.

Network Security Virtual (NSv)

Seria wirtualnych zapór SonicWall Network Security (NSv) pomaga zespołom ds. bezpieczeństwa zmniejszyć tego rodzaju zagrożenia i podatności, które mogą powodować poważne zakłócenia usług i operacji krytycznych dla biznesu. Wirtualne zapory ogniowe nowej generacji NSv integrują dwie zaawansowane technologie bezpieczeństwa, aby zapewnić najnowocześniejsze zapobieganie zagrożeniom. Zgłoszona do opatentowania technologia SonicWall Deep Memory Inspection (RTDMI ™) usprawnia wielokrotnie nagradzaną usługę piaskownicy Capture Advanced Threat Protection (ATP). Silnik RTDMI aktywnie wykrywa i blokuje rynek masowy, zagrożenia zero-day i nieznane złośliwe oprogramowanie, sprawdzając bezpośrednio w pamięci. Ze względu na architekturę czasu rzeczywistego technologia SonicWall RTDMI jest precyzyjna, minimalizuje fałszywe alarmy oraz identyfikuje i łagodzi wyrafinowane ataki, w których broń złośliwego oprogramowania jest wystawiona na mniej niż 100 nanosekund.

Producenci: