Automated Testing

Automated testing to proces testowania, który zgodnie z nazwą niesie szereg korzyści w stosunku do testów manualnych. Przede wszystkim różni się od testowania ręcznego, w którym człowiek jest odpowiedzialny za samodzielne testowanie funkcjonalności oprogramowania w sposób, w jaki zrobiłby to użytkownik. Zautomatyzowane testowanie odbywa się za pomocą specjalnych narzędzi, więc same testy eksploracyjne wymagają mniej czasu, a więcej utrzymanie skryptów testowych przy jednoczesnym zwiększeniu ogólnego zasięgu testów.

Producenci dostarczający rozwiązania w tym zakresie:

SmartBear

CrossBrowserTesting

Przeprowadzanie ręcznych , wizualnych lub zautomatyzowanych testów typu Selenium na prawdziwych przeglądarkach stacjonarnych i mobilnych.

LoadNinja

Zapewnia skracanie nawet o połowę czasu potrzebnego do tworzenia i uruchamiania testów wydajnościowych. Ponadto diagnozuje problemy z interfejsem sieciowym i interfejsem API za pomocą danych, które są bardzo przydatne i niezwykle dokładne.

LoadUI Pro

Zapewnia możliwość łatwego tworzenia testów wydajnościowych, zarządzania nimi oraz szybkiego wykonywania dla interfejsów API REST i SOAP, baz danych i mikrousług.

ServiceV Pro

Wirtualizowanie interfejsów API REST i SOAP, TCP, JDBC i wiele innych, aby przyspieszyć cykle programowania i testowania.

SoapUI Pro

Tworzenie, uruchamianie i utrzymywanie automatycznych testów funkcjonalnych i bezpieczeństwa dla interfejsów API REST i SOAP.

TestComplete

Tworzenie, uruchamianie i utrzymywanie automatycznych testów aplikacji komputerowych, internetowych i mobilnych.

Producenci: