Installers

Tworzenie wersji instalacyjnych jest końcowym etapem procesu tworzenia oprogramowania. Polega na kompilacji całego projektu i stworzeniu pliku instalacyjnego dla Windows, pakietu MSIX, czy pliku instalacyjnego dla innych systemów operacyjnych. Właśnie tego typu produkty odpowiadają za to, co my użytkownicy widzimy podczas instalacji, kiedy program pyta nas o lokalizację instalacji, język, opcje programu itp. .

Stworzenie produktu do tworzenia wersji instalacyjnych nie jest proste. Dzisiejsze środowiska komputerowe są złożone i zawierają stale rozszerzającą się listę wymagań instalacyjnych i niuansów, które należy wziąć pod uwagę. Na przykład nowe wersje systemów operacyjnych, technologie wirtualizacji, wymagania dotyczące wielu platform i pojawiające się nowe platformy, takie jak Universal Windows Platform i Docker. Niezwykle ważne jest, aby użyć właściwego i niezawodnego instalatora na wczesnym etapie procesu tworzenia aplikacji.

Producenci dostarczający rozwiązania w tym zakresie:

Revenera

InstallAnywhere

Rozwiązanie ułatwia programistom tworzenie profesjonalnych instalatorów, które działają spójnie – bez względu na platformę. Będziesz mógł tworzyć niezawodne instalacje dla platform lokalnych, takich jak Windows, Linux, Apple, Solaris, AIX, HP-UX i IBM, a następnie wdrażać je fizycznie, wirtualnie lub w chmurze (możesz nawet spakować do kontenera Docker), a wszystko z jednego pliku projektu.

InstallShield

Revenera InstallShield to najszybszy i najłatwiejszy sposób na budowanie instalatorów Windows i pakietów MSIX oraz tworzenie instalacji bezpośrednio w Microsoft Visual Studio.

Producenci: