VDI Solutions

Pod pojęciem VDI (Virtual Desktop Infrastructure) rozumiemy systemy i narzędzia umożliwiające wirtualizację środowisk roboczych i aplikacji użytkowników w celu ułatwienia i obniżenia kosztów ich zarządzania i utrzymania, a także zapewnienia wyższej elastyczności oraz większego bezpieczeństwa. Konsekwencją wirtualizacji środowisk roboczych jest możliwość ich uruchamiania na „dowolnym sprzęcie” w tym na tzw. „cienkich klientach” (thin clients) połączonych ze centrum danych lub z chmurą publiczną.

Obecnie jest kilka wiodących platform VDI, których uruchomienie wymaga jednak istotnych nakładów wstępnych na budowę wystarczająco wydajnej i bezpiecznej infrastruktury VDI. Dlatego w kontekście rozwiązań VDI proponujemy alternatywne rozwiązania dedykowane mniejszym organizacjom oraz szereg rozwiązań umożliwiających obniżenie kosztów budowy dużych środowisk VDI.

Producenci dostarczający rozwiązania w tym zakresie:

Parallels

Awingu

Awingu to rozwiązanie pozwalające na pracę z dowolnego miejsca, na dowolnym urządzeniu z zainstalowaną przeglądarką w modelu bezpieczeństwa Zero Trust, który oparty jest na przekonaniu, że każdy użytkownik, urządzenie oraz adres IP uzyskujący dostęp do zasobu stanowi zagrożenie, dopóki nie udowodni, że jest inaczej. Awingu zapewnia bezpieczny dostęp do aplikacji serwerowych, zdalnych i lokalnych komputerów stacjonarnych z poziomu przeglądarki na dowolnym urządzeniu i w dowolnym miejscu, dzięki czemu nie potrzebujemy VPN. Interfejs Awingu jest prosty i nieinwazyjny, zarówno dla użytkownika końcowego, jak i administratora.

Parallels Remote Application Server

Parallels Remote Application Server (RAS) to rozwiązanie oparte na protokole RDP przeznaczone do wirtualizacji oprogramowania i maszyn roboczych, dające dostęp i możliwość użytkowania wielu aplikacji z dowolnego miejsca na dowolnym urządzeniu.

Scale Computing

LEOstream VDI na platformie sprzętowej ScaleComputing

Dzięki współpracy firm Scale Computing i LEOstream, wiodącym producentem oprogramowania VDI na małych i średnich firm, powstało kompletne, w pełni funkcjonalne rozwiązanie VDI, które jest proste w instalacji i administracji, nie wymaga wysoko wykwalifikowanego pesonelu, jest w pełni bezpieczne a przy tym wszystkim jest znacznie tańsze od typowych rozwiązań VDI klasy enterprise.

Parallels VDI na platformie ScaleComputing

Parallels RAS to proste rozwiązanie do wirtualizacji aplikacji oraz stacji roboczych (VDI). Dzięki połączeniu z wydajną, bezpieczną i wysoce zautomatyzowaną platformą sprzętową HC3 firmy ScaleComputing powstało bardzo konkurencyjne cenowo, niezmiernie łatwe we wdrożeniu i utrzymaniu rozwiązanie VDI dla małych firm lub zespołów roboczych pracujących zdalnie.

ThinPrint

ThinPrint Engine

Oprogramowanie do zarządzania drukowaniem, optymalizujące proces drukowania, niezawodne we wszystkich zdalnych i wirtualnych środowiskach: Microsoft, VMware, Citrix lub Parallels.

ThinPrint HUB

Dodatek do ThinPrint Engine, ułatwiający drukowanie w oddziałach firmy. Dzięki prostej instalacji plug-and-play nie wymaga specjalistycznej wiedzy informatycznej – wystarczy podłączyć ThinPrint Hub i od razu cieszyć się wysoką wydajnością drukowania.

Producenci: