Terafence- nowość w naszej ofercie

CONNECT DISTRIBUTION wprowadza do oferty półprzewodnikowe diody danych firmy Terafence. 

3 kwietnia 2024, podpisaliśmy kolejną umowę dystrybucyjną na rozwiązania z zakresu cyber-bezpieczeństwa. Tym razem nawiązaliśmy współpracę z firmą Terafence, która specjalizuje się w produkcji innowacyjnych urządzeń służących zabezpieczeniu sieci przed cyber-zagrożeniami poprzez ich galwaniczną separację od środowiska zewnętrznego (tzw. Air-Gap Networks).  

Wszystkie urządzenia Terafence wykorzystują opatentowany przez producenta układ FPGA, który realizuje funkcję tzw. diody danych ale bez udziału elementów optycznych a wyłącznie w oparciu o układy półprzewodnikowe. Umożliwia to zastosowanie rozwiązań Terafence w sieciach przemysłowych OT pracujących w wyjątkowo niesprzyjających warunkach jak np. wysokie zapylenie.

Dodatkową zaletą urządzeń Terafence są ich niewielkie wymiary dzięki czemu mogą być stosowane w niedostępnych dotychczas obszarach jak sieci kamer przemysłowych CCTV czy w infrastrukturze tzw. inteligentnych budynków. 

Firma Terafence została powołana w 2015 roku przez doświadczonych specjalistów w dziedzinie cyber-bezpieczeństwa systemów przemysłowych, którzy zaprojektowali a następnie opatentowali układ FPGA stanowiący kluczowy element wszystkich produkowanych obecnie przez Terafence urządzeń. Firma produkuje samodzielne diody danych do montażu w rozwiązaniach firm trzecich, jednokierunkowe bramy sieciowe, urządzenia dedykowane do zabezpieczania sieci kamer CCTV czy bezpiecznego transferu plików (MFT). Swoją ofertę Terafence kieruje przede wszystkim dla środowisk IoT/OT oraz infrastruktury krytycznej,  które podlegają najwyższym rygorom w obszarze cyber-bezpieczeństwa.

Więcej informacji o Terafence znajdziesz tutaj.
Jeśli masz pytanie napisz do nas.

Bądź z nami na bieżąco