Barracuda wprowadza szybką, skalowalną i niezawodną platformę backupu danych Microsoft Office 365

Zaprojektowane całkowicie od nowa rozwiązanie Barracuda Cloud-to-Cloud Backup zapewnia szybkie wyszukiwanie i przywracanie danych Office 365, w tym aplikacji Teams, Exchange Online, SharePoint i OneDrive.

Najważniejsze informacje:

Firma Barracuda, zaufany partner i czołowy dostawca chmurowych rozwiązań zabezpieczających, ogłosiła najnowszą wersję Barracuda Cloud-to-Cloud Backup z nową platformą, która oferuje szybkie wyszukiwanie i przywracanie danych Office 365, w tym aplikacji Teams, Exchange Online, SharePoint i OneDrive. W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami do backupu i przywracania danych, natywne rozwiązanie chmurowe zapewnia skalowalność i niezawodność, dużą wydajność i szeroki, globalny zasięg, chroniąc dane Office 365 przetwarzane w chmurze.

Według wpisu na blogu Microsoftu z października 2020 r., „W tym kwartale, użytkownicy Microsoft 365 z całego świata wygenerowali ponad 30 mld minut współpracy w ciągu jednego dnia, komunikując się ze sobą, współpracując oraz wspólnie tworząc treści związane z pracą, życiem osobistym i nauką. Ta nowa miara obejmuje współpracę synchroniczną oraz asynchroniczną odzwierciedlając zmieniający się charakter pracy”.

„W miarę, jak pracownicy są coraz bardziej rozproszeni, używanie chmurowych aplikacji, takich jak Microsoft Teams, do pracy i komunikacji staje się oczywistością – powiedział Tim Jefferson, starszy wiceprezes ds. inżynierii bezpieczeństwa danych, sieci i aplikacji w firmie Barracuda. – Ochrona danych Microsoft Office 365 wymaga nowoczesnego, chmurowego podejścia. Nowa wersja Barracuda Cloud-to-Cloud Backup została zbudowana w chmurze i natywnie działa w chmurze, co przekłada się na szybką konfigurację i proste zarządzanie bez konieczności konserwacji”.

Najważniejsze cechy nowej wersji Barracuda Cloud-to-Cloud Backup to m.in.:

Najnowsza wersja Barracuda Cloud-to-Cloud Backup jest oparta na nowej, nowoczesnej platformie chmurowej, która kładzie fundament pod:
• rozszerzanie rozwiązania na nowe źródła danych, takie jak dodatkowe aplikacje SaaS,
• integrację z usługami bezpieczeństwa firmy Barracuda, takimi jak ochrona przed zagrożeniami,
• dodawanie nowych funkcji bezpieczeństwa, takich jak klasyfikacja danych oraz zapobieganie utracie danych.

„Natywna platforma chmurowa zapewnia odpowiednią skalowalność backupu, a rozwiązanie jest w pełni zarządzane. Zatem w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań do backupu, które wymagają zarządzania pojemnością, planowania przepustowości w celu upewniania się, że nie zabraknie miejsca na dane, natywna platforma chmurowa, taka jak Barracuda Cloud-to-Cloud Backup, naprawdę oferuje rozwiązanie z praktycznie nieograniczonymi możliwościami przechowywania danych” – Nills Franssens, starszy architekt rozwiązań chmurowych, Microsoft.

Cały wywiad z Nillsem można znaleźć w tym poście na blogu: http://cuda.co/43251

„Instalacja i konfiguracja były bardzo proste i intuicyjne, a Barracuda Cloud-to-Cloud Backup to naprawdę rozwiązanie typu „uruchom i zapomnij”. Jeśli dodajemy nowe skrzynki pocztowe, są one automatycznie uwzględniane w backupie, bez żadnych działań z naszej strony. Oznacza to, że oszczędzamy pieniądze i czas – nie musimy niczym zarządzać, niczego aktualizować ani konfigurować żadnych nowych instancji. Odpadła nam cała grupa zadań”. – Ian Towner, kierownik techniczny ds. usług infrastrukturalnych, Rada Miasta York.

Najnowsza wersja Barracuda Cloud-to-Cloud Backup jest obecnie dostępna na wszystkich rynkach w językach angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, japońskim i hiszpańskim. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://cuda.co/ccb.

Źródło: www.barracuda.com
Autor: Anne Campbell


Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań Barracuda.