Fortra – nowa odsłona marki HelpSystems

Nowa marka symbolizuje uaktualnioną strategię firmy, której celem jest zapewnienie organizacjom na całym świecie jednolitej i kompletnej linii obrony cybernetycznej.

MINNEAPOLIS, USA — 2 listopada 2022 — firma HelpSystems ogłosiła zmianę nazwy na Fortra, nawiązując tym samym do pojęć bezpieczeństwa i obrony. Jak podkreślają przedstawiciele Fortra, ewolucja  ta odzwierciedla zwiększone zaangażowanie firmy w pomoc klientom w upraszczaniu złożoności cyberbezpieczeństwa w coraz bardziej obleganym środowisku biznesowym. Mając silniejszą linię obrony od jednego dostawcy, organizacje mogą liczyć na Fortra w zakresie zwiększania dojrzałości swoich zabezpieczeń, zmniejszając jednocześnie obciążenie codziennej produktywności.

Branża cyberbezpieczeństwa nieustannie się zmienia, a my ewoluujemy razem z nią. To dla nas ważny moment, ponieważ określamy nową, odważną ścieżkę marki, która przyniesie pozytywne zmiany wśród naszych klientów, jak i całej branży. Wszyscy w Fortra wspieramy podejście, aby stawiać czoła pozornie niemożliwym do opanowania wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem i złagodzić bolączki z nimi związane. Jako Fortra chcemy, aby nasi klienci myśleli o nas jako o swoim wiernym sojuszniku w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Kate Bolseth, CEO w Fortra

W ostatnich latach Fortra rozrosła się do ponad 3000 pracowników w 18 krajach i ponad 30 000 klientów na całym świecie. W ramach tej ewolucji firma skupiła się na cyberbezpieczeństwie i automatyzacji, tworząc najlepsze w swojej klasie portfolio produktów z kluczowymi funkcjami w zakresie bezpieczeństwa danych, ochrony infrastruktury i zarządzanych usług bezpieczeństwa. Ostatnie przejęcia obejmowały takie marki jak: Alert Logic, Digital Guardian, Cobalt Strike, Tripwire, Digital Defense, Terranova Security, Agari, PhishLabs, Core Security, GoAnywhere, Titus oraz kilku innych znanych dostawców oprogramowania i usług.

Tak bogata kolekcja sprawdzonych rozwiązań zgromadziła grono branżowych ekspertów i umożliwiła innowacyjne integracje, które codziennie pomagają klientom rozwiązywać wyzwania w nowy, usprawniony sposób. Integracje te obejmują m.in. nowe informacje o zagrożeniach, co pozwala na skuteczniejszą ochronę przed szybko ewoluującymi cyberzagrożeniami. W rzeczywistości 350-osobowy zespół Fortra zajmujący się badaniem i analizą zagrożeń nieustannie śledzi  pojawiające się zagrożenia, nie tylko po to, aby wspomagać klientów w ich wysiłkach obronnych, ale także, aby dostarczać swojemu oprogramowaniu i usługom krytycznych informacji.

„Jesteśmy dumni z naszej roli zaufanego lidera w branży. Nadal będziemy zapewniać naszym klientom dedykowane wsparcie i najlepsze w swojej klasie portfolio rozwiązań. Wierzymy, że dzięki temu cyberbezpieczeństwo będzie silniejsze i prostsze niż kiedykolwiek wcześniej — powiedziała Bolseth.

O Fortra
Fortra to amerykańska firma informatyczna i programistyczna z siedzibą w Eden Prairie w stanie Minnesota, działająca w obszarach bezpieczeństwa i zgodności, zarządzania systemami i sieciami oraz business intelligence dla środowisk IBMi, Unix, Linux i Windows. Fortra jest też największym niezależnym dostawcą oprogramowania IBM na świecie.

Źródło: www.fortra.com/resources/press-releases/helpsystems-now-fortra

Więcej informacji o Fortra znajdziesz tutaj.
Jeśli masz pytanie napisz do nas.

Bądź z nami na bieżąco