SUSE Liberty Linux – zabezpiecz całe swoje środowisko Linux niezależnie od dostawcy

Model open source stał się obecnie synonimem innowacji – sprzyja współpracy, szybkości i interoperacyjności. Niestety, pomimo oczekiwań, czasami bywa on zamknięty, co może blokować organizacje przed używaniem rozwiązań od różnych dostawców. Takie potencjalne „zamknięcie się” jest zawsze niekorzystne dla firmy, gdyż ogranicza jej funkcjonowanie oraz hamuje szybkość wprowadzania innowacji.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie Linuksa i konteneryzacji, a także otwartości, interoperacyjności oraz stałym innowacjom kierowanym przez klientów i społeczność, firma SUSE zaangażowała się w przywracanie otwartej technologii open source.

Rzeczywistość mieszanych środowisk Linux

Wykorzystywanie mieszanego środowiska Linux nie jest w dzisiejszym świecie IT niczym wyjątkowym  – konkurencyjne firmy obsługują różnorodne obciążenia w oparciu o wiele różnych dystrybucji systemu Linux.

W tym scenariuszu otrzymujesz wsparcie, aktualizacje i poprawki bezpieczeństwa nie tylko od wielu dostawców, ale także od całej społeczności open source. Ponadto możesz używać wielu pulpitów zarządzania w celu śledzenia stanu różnych systemów.

Faktem jest jednak, że takie mieszane środowisko Linux bywa równocześnie koszmarem samych administratorów. Kontrakty serwisowe z wieloma dostawcami okazują się kosztowne oraz skomplikowane w utrzymaniu, a uzyskanie wsparcia od społeczności pochłania czas przeznaczony na innowacyjną pracę, o którą prosi Cię firma.

Pytanie brzmi: jak sprawić, by przydzielone zadania były wykonane optymalnie przy jednoczesnym uproszczeniu zarządzania zasobami IT?

Przedstawiamy SUSE Liberty Linux

SUSE Liberty Linux to nowa oferta wsparcia, która zapewnia klientom ujednoliconą pomoc techniczną w zakresie zarządzania heterogenicznymi środowiskami IT. SUSE Liberty Linux dostarcza opcjonalne, sprawdzone narzędzia do zarządzania, które są zoptymalizowane pod kątem mieszanych środowisk Linux, w tym Red Hat Enterprise Linux, CentOS oraz oczywiście SUSE Linux Enterprise Server. Trzy główne filary SUSE Liberty Linux to:

Wsparcie klasy korporacyjnej

Dzięki SUSE Liberty Linux otrzymujesz wsparcie klasy korporacyjnej dla całego mieszanego środowiska Linux od światowej klasy zespołu pomocy technicznej. Przydzielony zostaje określony numer kontaktowy do pomocy technicznej oraz jeden zespół dla wszystkich spraw pomocy technicznej – bez względu na dystrybucję Linuksa, jakiej dotyczy zgłoszenie.

Otrzymujesz dostęp do wsparcia 24/7/365 przez czat, e-mail lub telefon. Dzięki zespołom na całym świecie SUSE zapewnia prawdziwe wsparcie w modelu „follow-the-sun” i w lokalnych językach. Ponadto, pomoc techniczna obejmuje gwarantowaną umowę SLA o krytycznym znaczeniu dla działalności biznesowej oraz ciągłą komunikację od identyfikacji problemu do rozwiązania.

Jesteś w bezpiecznych rękach dzięki wiodącej na rynku obsłudze firmy SUSE oraz wiodącej w branży szerokiej i głębokiej wiedzy konsultantów SUSE na temat systemów Linux dla przedsiębiorstw.

Narzędzia do zarządzania, które automatyzują

SUSE Liberty Linux dobrze współpracuje z SUSE Manager’em jako opcjonalnym narzędziem do automatyzacji i zarządzania. Oznacza to, że możesz uprościć i usprawnić swoje zróżnicowane środowisko Linux — od lokalnych środowisk po chmurę. W związku z tym, że SUSE Manager zarządza wszystkimi Twoimi systemami, administratorzy systemu muszą monitorować tylko jeden panel, aby śledzić ich stan.

Korzystanie z programu SUSE Manager z systemem SUSE Liberty Linux zwiększa wydajność, eliminując wykonywanie rutynowych działań personelu IT poprzez ich inteligentną automatyzację. Rezultatem jest minimalizacja kosztów personelu i skrócenie czasu wdrażania lub aktualizacji systemów, nawet w złożonych scenariuszach DevOps. Dzięki temu Twoi pracownicy mogą skupić się na bardziej innowacyjnych zadaniach, których potrzebuje Twoja firma.

Zero zakłóceń, pełna zgodność

Sam wiesz doskonale, jakiej dystrybucji Linuksa potrzebujesz do swoich zadań. SUSE Liberty Linux umożliwia wykorzystanie istniejących dystrybucji, jednocześnie dostarczając skonsolidowane poprawki konserwacyjne, aktualizacje zabezpieczeń i światowej klasy wsparcie od jednej firmy.

Dzięki SUSE Liberty Linux otrzymujesz pełne wsparcie, poprawki bezpieczeństwa i aktualizacje serwisowe dla całego systemu Linux. Dzięki temu Twoja infrastruktura jest aktualna, bezpieczna, wysoko dostępna, z odporną pamięcią masową i zrównoważonym obciążeniem.

Nie ma obaw związanych z migracją, co z kolei oznacza, że nie ma zakłóceń w obecnym środowisku, a Twoje aplikacje będą nadal działać zgodnie z założeniami.

SUSE Liberty Linux upraszcza mieszaną infrastrukturę IT, konsolidując ją z jednym partnerem, który posiada bogatą historię w zakresie Linuksa. Z partnerem, który wie, że Ty najlepiej znasz swój biznes. SUSE Liberty Linux zapewni Ci prostotę, wybór i elastyczność, których potrzebujesz i to bez niepotrzebnych kosztów oraz barier związanych z uzależnieniem się od jednego dostawcy.

*SUSE Manager to opcjonalna subskrypcja uprawnień, która uprości i zautomatyzuje zarządzanie.

źródło: www.suse.com
autor: Dr. Thomas Di Giacomo

Więcej informacji o usłudze SUSE Liberty Linux znajdziesz tutaj.
Więcej informacji o SUSE znajdziesz tutaj.
Jeśli masz pytanie napisz do nas.

Bądź z nami na bieżąco