Już jest! Parallels Desktop 17

W końcu jest! Producent wypuścił na rynek najnowszą wersję programu Parallels® Desktop: Parallels Desktop 17 dla komputerów Mac. Produkt został zoptymalizowany dla systemów Windows 11 i macOS Monterey. Udostępniono nowe, zaawansowane funkcje zarówno dla Apple M1, jak i Intela, ulepszono grafikę, wydajność i produktywność.

Obejrzyj film o najważniejszych funkcjach w Parallels Desktop 17:

Co nowego w Parallels Desktop 17?

Gotowy na macOS 12 Monterey i Windows 11

Parallels Desktop 17 będzie obsługiwać system macOS Monterey jako system operacyjny hosta i gościa (OS). Zapoznaj się i zainstaluj wersje „preview” systemu macOS Monterey i Windows 11 na maszynie wirtualnej (VM) za pośrednictwem asystenta instalacji programu Parallels Desktop 17. Sprawdź na blogu producenta, jak uruchomić macOS Monterey czy system Windows 11 na maszynie wirtualnej.

Niezbędne aktualizacje dotyczące szybkości i wydajności

Aplikacje działające z Parallels Desktop 17 na komputerach Mac z Apple M1* i układem Intel działają teraz znacznie szybciej i wydajniej. Oto niektóre z ulepszeń dotyczących wydajności:

Na obsługiwanych komputerach Mac**:
Do 38% szybsze wznawianie systemu Windows, Linux i macOS.
• Grafika OpenGL działa do 6 razy szybciej.
Do 25% szybsza grafika 2D w systemie Windows.

Na komputerze Mac z chipem Apple M1**:
Do 33% szybszy Windows 10 na ARM Insider Preview.
Do 20% wyższa wydajność dysku w systemie Windows 10 na ARM Insider Preview.
Do 28% lepsza wydajność grafiki DirectX 11.

Na komputerze Mac z procesorem Intel2**:
Do 60% szybsze połączenie sieciowe na maszynie wirtualnej macOS Big Sur (i nowszych).

Lepsze wrażenia dla graczy w systemie Windows

Ulepszony sterownik ekranu w Parallels Desktop 17 zapewnia znacznie płynniejszą reakcję interfejsu użytkownika systemu Windows i zsynchronizowane odtwarzanie wideo. Nowy sterownik zwiększa liczbę klatek na sekundę w wielu platformowych grach akcji 2D, w tym Foregone czy Smelter, zapewniając lepsze wrażenia z gry.

Potężne, nowe funkcje dla komputerów Mac z chipem Apple M1

Dzięki Parallels Desktop 17 system Windows 10 rozpoznaje stan baterii i umożliwia jej oszczędzanie, gdy komputer jest blisko rozładowania. Nowy wirtualny układ TPM umożliwia systemom Windows 10 i Windows 11 korzystanie z funkcji BitLocker oraz bezpiecznego rozruchu w celu uzyskania wyższego poziomu ochrony danych.

Parallels Desktop 17 oferuje:

 • obsługę wielokanałowego dźwięku i wykrywanie obecności gniazd dzięki natywnym sterownikom w maszynach wirtualnych z systemem Linux,
 • wygodne używanie maszyny wirtualnej Linux w trybie widoku okienkowego z obsługą rozdzielczości dynamicznej — zmień rozmiar okna maszyny wirtualnej, a Linux automatycznie odświeży ekran w nowej rozdzielczości.

Ulepszony tryb Coherence™

Tryb Coherence™, ulubiona funkcja wielu użytkowników, która umożliwia im uruchamianie aplikacji Windows i Mac obok siebie bez oglądania pulpitu Windows. Użytkownicy mogą teraz cieszyć się nieprzerwanym przepływem pracy, ponieważ wszystkie zamknięcia systemu Windows, aktualizacje i ekrany logowania są wyświetlane w oknach, co pozwala użytkownikowi na minimalizowanie ich w celu zachowania koncentracji i produktywności.

Automatyczny Menedżer Zasobów

Użytkownicy mogą teraz korzystać z Automatycznego Menedżera Zasobów, zaprojektowanego w celu optymalizacji ilości zasobów sprzętowych Mac dla VM, aby zapewnić najlepszą wydajność podczas użytkowania.

Bezproblemowe „Drag & Drop” zawartości między systemami Windows i Mac

Użytkownicy mogą teraz cieszyć się możliwością upuszczania dowolnego tekstu lub obrazu między aplikacjami Mac i Windows, w tym między aplikacjami Windows i macOS Monterey Quick Note (jeśli jest dostępny).

Parallels Desktop 17 for Mac Pro Edition

Parallels Desktop 17 for Mac Pro Edition został zaprojektowany, aby zapewnić najlepszą jakość użytkownikom, programistom i specjalistom IT. To najpopularniejsza wersja Parallels, oferująca wszystkie możliwości standardowego Parallels Desktop 17 dla komputerów Mac, a także:

 • Łatwą konwersję klonu na niezależną maszynę wirtualną.
  Produkt umożliwia utworzenie niezależnej maszyny wirtualnej z klonu za pomocą zaledwie dwóch kliknięć.

 • Ulepszoną wtyczkę programu Visual Studio.
  Wtyczka Parallels Desktop dla programu Visual Studio, zaprojektowana do debugowania kodu w autonomicznej maszynie wirtualnej, obsługuje teraz komputery Mac z układem Apple M1. Co więcej, producent uprościł proces instalacji wtyczki w Visual Studio 2019.

 Parallels Desktop 17 for Mac Business Edition

Zapewniając podstawowe możliwości specjalnie środowiskom korporacyjnym, Parallels Desktop 17 for Mac Business Edition wykorzystuje moc wersji Pro z dodatkowymi funkcjami, w tym:

 • Udostępnianie maszyn wirtualnych na dowolnym komputerze Mac.
  Administratorzy mogą teraz udostępniać wstępnie skonfigurowane maszyny wirtualne z systemem Windows do mieszanej floty komputerów Mac z układem Intel i Apple M1. Menedżerowie IT mogą określić łącza pobierania i opisy w Parallels My Account dla komputerów Mac z procesorem Intel oraz Apple M1, po czym Parallels Desktop automatycznie pobierze odpowiedni obraz dla każdego pracownika.

 • Wdrożenie Parallels Desktop na wieloarchitekturowej flocie Mac za pomocą jednego pakietu masowego wdrożenia, który może być używany zarówno z komputerami Mac z procesorami Intel, jak i M1. Dzięki nowej opcji wdrożenie Parallels Desktop przy użyciu narzędzi Mac Management i portalu samoobsługowego jest niezwykle proste.

Zapoznaj się ze wszystkimi nowymi funkcjami programu Parallels Desktop 17 for Mac na stronie internetowej producenta.

Jak uzyskać kopię Parallels Desktop 17 dla komputerów Mac?

Jeśli…

…jesteś obecnym klientem, zaktualizuj produkt już teraz.

…jesteś nowym klientem, kup produkt tutaj – lub przetestuj go przez 14 dni za darmo.

…niedawno zakupiłeś Parallels Desktop 16, sprawdź gwarancję techniczną, aby dowiedzieć się, czy otrzymasz bezpłatną aktualizację.

*Uruchamianie maszyn wirtualnych na komputerach Apple M1 Mac w programie Parallels Desktop 17 wymaga systemów operacyjnych (OS) opartych na architekturze ARM. Klienci, którzy instalują systemy operacyjne gościa na maszynach wirtualnych Parallels Desktop są odpowiedzialni za upewnienie się, że są one zgodne z umową licencyjną użytkownika końcowego każdego systemu operacyjnego (EULA).

**Pomiary wydajności przeprowadzone przez firmę Parallels mierzone dla wersji wstępnej programu Parallels Desktop 17 w porównaniu z wersją Parallels Desktop 16. Wydajność będzie się różnić w zależności od użytkowania, konfiguracji systemu i innych czynników.

Więcej informacji o Parallels znajdziesz tutaj.
Jeśli masz pytanie napisz do nas.

Bądź z nami na bieżąco