Backup & Archive

W dzisiejszych czasach tworzenie kopii zapasowych danych jest koniecznością nie tylko z powodu powszechnych ataków hackerskich, ale także ze względu na istotne ryzyko utraty danych wskutek różnego rodzaju awarii sprzętu czy przypadkowego usunięcia przez samego użytkownika.

Backup to regularne tworzenie kopii zapasowych na wypadek utraty oryginalnych wersji danych w następstwie nieprzewidzianych okoliczności, takich jak awaria, błąd ludzki czy celowe działanie osób trzecich. Operacja backupu wykonywana jest cyklicznie, najczęściej w trybie dziennym i tygodniowym, a czas retencji danych zwykle nie przekracza jednego miesiąca.

Archiwizacja to również proces zapisu kopii danych, ale jej celem jest długoterminowe ich przechowywanie bez koniczności częstego dostępu. W zależności od rodzaju danych i ich przeznaczenia wykorzystywane mogą być różne nośniki, od dysków twardych poprzez nośniki optyczne, a nawet taśmy magnetyczne. W tym wypadku od prędkości dostępu ważniejsza jest trwałość zastosowanego nośnika odpowiednia do założonego czasu archiwizacji, który może sięgać nawet dziesięcioleci, oraz koszt samego nośnika i jego eksploatacji.

Producenci dostarczający rozwiązania w tym zakresie:

Barracuda

Barracuda Backup

Ochrona danych firmy, gdziekolwiek są magazynowane.
Dzisiejsze złożone infrastruktury i ukierunkowane cyberataki wymagają kompletnej strategii tworzenia kopii zapasowych, która chronią dane niezależnie od ich lokalizacji - lokalnie lub w chmurze.
Barracuda Backup łączy w sobie pamięć masową i zawansowane oprogramowanie z wbudowaną deduplikacją, dla zapewnienia ochrony danych przed utratą bez względu przyczynę. Łatwy do wdrożenia, które zwykle trwa mniej niż godzinę. Nie wymaga dodatkowych opłat licencyjnych za aplikacje czy agentów, a jej jednopanelowa konsola administracyjna sprawia, że zarządzanie jest łatwe i szybkie. Dostępny jako urządzenie sprzętowe lub wirtualne, Barracuda Backup zapewnia niemal ciągłą ochronę danych i replikację do urządzenia zewnętrznego lub do chmury.

Barracuda Cloud-to-CloudBackup

Łatwa ochrona i szybkie tworzenie kopii zapasowych danych Office 365
.
Microsoft Office 365 przechowuje usunięte dane w koszu - ale tylko przez 93 dni. Przywracanie całych folderów lub skrzynek pocztowych jest żmudnym, ręcznym procesem - a jeśli potrzebne dane mają kluczowe znaczenie, oznacza to dla firmy kosztowne przestoje. Kopia zapasowa z chmury do chmury zapewnia kompleksową, ekonomiczną i skalowalną ochronę danych Office 365, a przywrócenie tego, czego potrzebujesz, zajmuje tylko kilka kliknięć.

Storware

Storware Backup and Recovery

Storware Backup and Recovery to konkurencyjne, łatwe w zarządzaniu i automatyzacji oprogramowanie do backupu i przywracania danych dla środowisk wirtualnych, kontenerowych oraz pamięci masowych. Rozwiązanie umożliwia składowanie kopii zapasowych w wielu lokalizacjach, takich jak: lokalny system plików lub NFS/CIFS, obiektowa pamięć masowa lub inne systemy kopii zapasowych klasy enterprise, jak m.in. Dell, IBM czy Micro Focus.

Storware Backup and Recovery umożliwia tworzenie kopii zapasowych danych biznesowych pakietu Microsoft 365: Exchange Online, OneDrive for Business, Microsoft Teams oraz SharePoint Online. Umożliwia także ochronę danych na urządzeniach końcowych, takich jak komputery stacjonarne i laptopy, a dzięki funkcji Continuous Data Protection (CDP) czy natywnemu mechanizmowi redukcji danych (deduplikacja i kompresja) gwarantuje solidną ochronę danych dla całej organizacji.

Zerto

Zerto Data Protection

Zerto Data Protection (ZDP) może zastąpić rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych pojedynczą platformą, którą można zainstalować w dowolnym środowisku przedsiębiorstwa w ciągu zaledwie kilku minut, co pozwala zaoszczędzić do 50% całkowitego kosztu posiadania (TCO).

Opierając się na koncepcji ciągłej ochrony danych (CDP), Zerto może pomóc Twojej organizacji zredukować utratę danych i przestoje, dzięki najszybszym RPO i RTO w branży. Ciągła ochrona danych Zerto pomaga uniknąć przestojów, eliminując przerwy czasowe i utratę danych, które są nieodłącznie związane ze standardowymi migawkami czy okresowymi kopiami zapasowymi.
Dzięki ciągłej replikacji, punkty kontrolne danych oddalone są o zaledwie kilka sekund, co ułatwia przewijanie do punktu w czasie, tuż przed przerwą czy np. atakiem ransomware. Grupy spójności aplikacji zapewniają, że duże bazy danych i zależne od nich aplikacje są chronione jako jedna całość - dzięki czemu wszystkie komponenty można przywrócić do tego samego punktu w czasie, we właściwej kolejności.

Producenci: