Secure Remote Access

Mobilni użytkownicy, przejście na aplikacje chmurowe oraz rozszerzenie dostępu do partnerów biznesowych zacierają granice tradycyjnego bezpieczeństwa przedsiębiorstwa. Aby chronić wrażliwe dane, jednocześnie umożliwiając pracownikom niezawodny, bezpieczny dostęp do krytycznych aplikacji z dowolnego autoryzowanego urządzenia, organizacje muszą wdrażać rozwiązania Secure Remote Access.

Producenci dostarczający rozwiązania w tym zakresie:

SolarWinds

SolarWinds DameWare Remote Support

Niedrogie i łatwe w użyciu oprogramowanie do zdalnego wsparcia zaprojektowane w celu uproszczenia i przyśpieszenia zadań administracji zdalnej dla administratorów IT i techników wsparcia. Zdalne wsparcie Dameware obejmuje wbudowany Mini Dameware Remote Control do uzyskiwania zdalnego dostępu do systemów Windows®, Linux® i Mac® OS X®. Dameware to zaufana, wielokrotnie nagradzana marka używana przez tysiące organizacji na całym świecie.

SonicWall

SonicWall SMA Secure Mobile Access

Zunifikowana brama bezpiecznego dostępu, która zapewnia najlepszą w swojej klasie SSL VPN, autoryzację kontekstową urządzenia, VPN na poziomie aplikacji i zaawansowane uwierzytelnianie z federacyjnym logowaniem jednokrotnym (SSO) dla zasobów chmurowych i lokalnych.

Producenci: