Linux Systems

O ile firma Microsoft ze swoim systemem operacyjnym MS Windows praktycznie zdominowała rynek komputerów osobistych, o tyle na rynku serwerowych systemów operacyjnych, mimo trwającej od lat ofensywy giganta z Redmond, cały czas istotny udział posiada Linux.

Jedną z niezaprzeczalnych zalet systemów linuksowych jest ich otwartość i dostępność dystrybucji tworzonych w ramach licencji GNU, dzięki czemu Linux był „zawsze” i nadal jest „systemem pierwszego wyboru” dla niezliczonej rzeszy akademików, informatyków i programistów na całym świecie. Kluczową zaletą Linux’a w kontekście zastosowań komercyjnych jest jego architektura, niskie wymagania sprzętowe i wysoka wydajność w stosunku do zużywanych zasobów. Jest to ważna alternatywa dla systemu MS Windows Server szczególnie, że firmy zajmujące się rozwojem głównych dystrybucji Linux’a stworzyły cały wachlarz aplikacji dodatkowych i środowisk uruchomieniowych umożliwiających tworzenie kompletnych centrów danych opartych wyłącznie na architekturze wywodzącej się z Linux’a.

Producenci dostarczający rozwiązania w tym zakresie:

Parallels

Paralles Desktop for Mac

Parallels Desktop to narzędzie do wirtualizacji środowiska Windows na MacOS, pozwalające zespołom używać potrzebnych aplikacji Windows na komputerach Mac.

Parallels Management for Mac

Parallels Management for Mac – dodatek do SCCM, pozwalający na zarządzanie komputerami Apple w środowisku SCCM.

SUSE

SUSE Enterprise Linux Server

SUSE Linux Enterprise Server (SLES) to wysokowydajny i bezpieczny system operacyjny przeznaczony do obsługi sieci i aplikacji w środowiskach fizycznych oraz wirtualnych. Charakteryzuje się pełną zgodnością operacyjną, jego zadaniem jest obsługa i realizacja działań biznesowych oraz zarządzanie zasobami IT.

SUSE Liberty Linux

Technologia i rozwiązania wsparcia zabezpieczające wewnętrzne środowiska oparte na Linuksie. Dzięki SUSE Liberty Linux otrzymujesz niezawodne wsparcie, sprawdzone oraz zoptymalizowane narzędzia do zarządzania w mieszanych środowiskach Linux, w tym Red Hat ® Enterprise Linux ®, CentOS i SUSE Linux Enterprise Server.

Producenci: