Micro Focus

Micro Focus to firma o ponad 40 letniej tradycji. Powstała w 1976 jako producent oprogramowania systemowego i deweloperskiego dla środowisk Mainframe. Na skutek kolejnych przejęć oraz fuzji (m.in. w 2017 roku firma przejęła dział oprogramowania HPE) Micro Focus urósł do organizacji zatrudniającej ponad 12 tysięcy pracowników z obrotami przekraczającymi 3,3 miliarda USD. Główna siedziba znajduje się w USA, natomiast oddziały firmy zlokalizowane są w przeszło 49 krajach.

Dzięki unikalnemu połączeniu dotychczas używanych systemów z najnowszymi technologiami Micro Focus pomaga swoim klientom w skutecznej transformacji cyfrowej obejmującej cztery podstawowe obszary:

Enterprise DevOps – kompleksowe systemy rozwoju oprogramowania na wszystkie platformy od Mainframe do chmury wraz z zarządzaniem pełnym cyklem życia oprogramowania systemowego i aplikacyjnego

HybridIT Management – rozwiązania upraszające zarządzanie złożonymi ekosystemami hybrydowego IT, które obejmuje wszystkie obszary działalności przedsiębiorstwa oraz jego pracowników i wykorzystywanych urządzeń

Security, Risk & Governace – holistyczne rozwiązywanie problemów związanych z bezpieczeństwem, zgodnością z regulacjami oraz minimalizacja ryzyka podatności na coraz to nowe zagrożenia w sferze cyberbezpieczeństwa

Predictive Analysis – zaawansowane systemy analityczne, które dzięki wsparciu algorytmów uczenia maszynowego mogą przetwarzać niemal nieograniczone zasoby danych oraz dostarczać użytkownikom dokładne i łatwe w interpretacji wyniki wzbogacone o elementy predykcyjne

Micro Focus dostarcza ponad 300 różnorodnych produktów podzielonych na 8 działów:
• Analytics & Big Data
• Application Delivery Management
• Application Modernization & Connectivity
• Busines Continuity
• Collaboration
• Information Management & Governance
• IT Operations Management
• Security

Obecnie skupiamy się w swoich działaniach na wybranych obszarach z działów Application Modernization & Connectivity oraz Collaboration, ale mamy również możliwość zaoferowania produktów z pozostałych działów.

Rozwiązania Micro Focus w ofercie Connect Distribution według kategorii:

BEZPIECZEŃSTWO - File Sharing

Reflection for Secure IT

Oprogramowanie umożliwia bezpieczny transfer plików oraz szyfrowane połączenia terminalowe. Zabezpiecza przesyłane pliki przed nieautoryzowanym dostępem nieuprawnionych osób jak również uniemożliwia destrukcyjne działania ze strony złośliwego oprogramowania. Umożliwia automatyzację transferu danych na każdym etapie dzięki otwartemu API, wsparciu dla języków skryptowych oraz CLI. Posiada wbudowane wsparcie dla Kerberos, PKI, haseł, kluczy publicznych, kart inteligentnych i tokenów SRA.

SYSTEMY I BAZY DANYCH - Data Connectivity

Reflection Desktop

Rodzina emulatorów terminali tekstowych dla MS Windows, która pozwala na swobodny dostęp do aplikacji pracujących na hostach IBM, UNIX, Linux, OpenVMS, HP oraz X11 z poziomu komputerów osobistych lub urządzeń mobilnych. Rozwiązanie wspiera wszelkie standardy bezpieczeństwa jak FIPS 140-2, TLS 1.2, ECC, podpisów cyfrowych SHA-256 / RSA-2048, jest zgodne z PCI DSS, posiada certyfikat DoD PKI, umożliwia maskowanie danych oraz wspiera większość dostępnych tokenów.

Reflection Desktop for X

Zaawansowany X-serwer umożliwiający pracę z graficznymi aplikacjami rezydującymi na hostach UNIX, Linux i OpenVMS. Aplikacja uruchamiana za zwykłym desktopie pozwala emulować środowisko graficzne hosta z najwyższą dokładnością grafiki 2D i 3D bez widocznych opóźnień i utraty jakości obrazu.

Reflection for the Web

Rodzina terminali tekstowych uruchamianych w interfejsie webowym umożliwia połączenie dowolnego urządzenia z przeglądarką (MS Windows, MacOS, Linux) z hostami IBM, UNIX, Linux, Unisys, OpenNMS i HP. Z uwagi na brak lokalnej instalacji jest szeroko wykorzystywana w środowiskach rozproszonych opartych na cienkim-kliencie (thin-client).

Extra! X-tream Micro Focus® Extra!®

X-treme ™ to solidny emulator terminali oparty na systemie Windows, który łączy użytkowników z hostami IBM, UNIX i Linux. Jest wyjątkowo łatwy w użyciu i zarządzaniu oraz bardzo bezpieczny. Dzięki klientowi FTP Reflection Secure można zabezpieczyć transfer danych za pomocą SSL / TLS, SSH i Kerberos, a szyfrowanie wspiera standard FIPS 140-2.

Opiekun produktu:

Mikołaj Daniłowicz
Account Manager

e-mail: m.danilowicz@connectdistribution.pl
tel.: 22 400 1234